RunCzech odwołuje jesienne półmaratony. Powodem nowy limit uczestników imprez

RunCzech poinformował dzisiaj, że odwołuje zaplanowane na jesień trzy półmaratony, które miały odbyć się w Ołomuńcu, Karlowych Warach i Czeskich Budziejowicach. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem notowana w Czechach oraz decyzja władz o zmniejszeniu liczby uczestników imprez masowych do zaledwie 20 osób.

Ostatnim wydarzeniem RunCzech, które dojdzie do skutku będzie niedzielny bieg trailowy Nature Run, który odbędzie się w Libercu. Dzień później zacznie obowiązywać nowy, dużo bardziej rygorystyczny limit uczestników imprez masowych.

Pierwsze regularne tegoroczne biegowe wydarzenie RunCzech  odbyło się 19 września w Uściu nad Łabą. Był to półmaraton zorganizowany w szczególnym rygorze sanitarnym, który zgromadził ponad 2 tysiące osób.

– Podzieliliśmy biegaczy na kilka fal i wdrożyliśmy specjalne zasady, aby zapobiegać zakażeniom COVID-19. Udało nam się zorganizować wspaniały bieg, pokazaliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania – wspominają organizatorzy z RunCzech.

W kalendarzu RunCzech na ten rok były jeszcze trzy półmaratony w Ołomuńcu, Karlowych Warach i Czeskich Budziejowicach, ale już wiadomo, że w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną wydarzenia te nie dojdą do skutku.

Byliśmy gotowi tworzyć kolejne wydarzenia, ale limit 20 uczestników, który wchodzi w życie od poniedziałku uniemożliwia nam zorganizowanie pozostałych w kalendarzu imprez biegowych – tłumaczą.

Biegacze, którzy byli zarejestrowani na odwołane biegi mogą przesunąć prawo startu na 2021 lub 2022 rok.

mat. pras.