Garmin wprowadza na rynek smartwagę Index S2

Garmin zaprezentował dzisiaj Index S2, wagę z inteligentnymi funkcjami i nowymi wykresami trendów wagi, zwiększoną dokładnością pomiarów, oraz szeroką gamą danych biometrycznych. Dane z urządzenia synchronizują się automatycznie z aplikacją Garmin Connect. Na polskim rynku waga ma być dostępna w IV kwartale 2020 roku w cenie około 670 złotych.

– Index S2 powstał na bazie sukcesu pierwszej generacji inteligentnych wag firmy Garmin. Wyróżnia się wyjątkową dokładnością, unowocześnioną konstrukcją i innowacyjnymi funkcjami śledzenia masy ciała – to urządzenie skierowane zarówno do profesjonalnych sportowców, jak i wszystkich, którym zależy na zadbaniu o swoją kondycję – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży konsumenckiej.

Jak działa waga?

Wstępna konfiguracja wagi jest prosta dzięki prostemu samouczkowi w aplikacji Garmin Connect. Następnie Index S2 automatycznie synchronizuje się z kontem Garmin Connect przez sieć Wi-Fi, bez potrzeby korzystania z telefonu.

Waga i dane biometryczne mogą być automatycznie przesyłane do aplikacji Garmin Connect, w której użytkownicy mogą przeglądać wykresy i trendy dotyczące dnia, tygodnia, miesiąca i roku. W aplikacji można także dostosować widżety, które wyświetlane są na ekranie wagi. Można je dowolnie włączać i wyłączać.

Przydatna w codziennym użytku nowa funkcja wyznaczania trendu wagowego, pozwala uniknąć sytuacji, w której normalne, codzienne wahania masy ciała sprawiają, że zbaczamy z drogi do celu. Ten widżet pokazuje wykres liniowy z ostatnich 30 dni pomiarów, dzięki czemu łatwiej uzyskać pełen obraz procesu.

Aby uzyskać pełniejszy wgląd w stan swojego zdrowia, Index S2 ma kompleksowy pomiar danych biometrycznych, w tym: wagę, procent tkanki tłuszczowej, BMI, masę mięśni szkieletowych, masę kości i procent wody w organizmie. Index S2 ma także widżet pogodowy.

Dla kogo waga?

Index S2 to waga dla profesjonalnych zawodników i amatorów. Użytkownicy mogą skorzystać z tego urządzenia, aby śledzić wahania wagi w celu monitorowania poziomu nawodnienia. Indeks S2 wygodnie wyświetla na ekranie różnicę pomiędzy aktualną a poprzednim pomiarem. Te informacje mogą być użyteczne, aby określić, jaką ilość płynów należy uzupełnić po wymagającym treningu.

Cena i dostępność

Index S2 to waga z kolorowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Dostępna jest w kolorach czarnym i białym, a czas pracy na baterii wynosi do 9 miesięcy. Sugerowana cena detaliczna wynosi of €149.99, czyli około 670 złotych. Na stronie internetowej Garmin ma być dostępna w IV kwartale 2020 roku.

red