Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata w półmaratonie?

Już w najbliższą sobotę w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Świata w półmaratonie. Całe wydarzenie będzie można śledzić na stronie World Athletics, powiązanych z nią platformach, a także za pośrednictwem ponad 20 nadawców telewizyjnych z całego świata lub streamingu na żywo. W Polsce relację z zawodów przeprowadzi TVP Sport oraz sport.tvp.pl

W sobotnim biegu weźmie udział około 250 sportowców z ponad 50 drużyn. Rywalizacja odbędzie się na pętli o długości nieco ponad 5 km, wokół centrum Gdyni, a następnie kończy się na plaży miejskiej. Jako pierwsze o godzinie 11:00 na trasę wyruszą kobiety, a o 12:30 walkę o medale rozpoczną mężczyźni.

Wszystkie oczy na Gdynię

Jedyne lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które odbędą się w 2020 roku będą transmitowane aż na pięciu kontynentach. W Europie zawody w telewizji zobaczą widzowie w 12 krajach (Polska, Białoruś, Dania, Izrael, Włochy, Węgry, Holandia, Norwegia, Bałkany, Rosja, Turcja, Wielka Brytania).

Poza tym mistrzostwa pokażą telewizje dostępne w Afryce, Ameryce Południowej, Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Jamajce i USA, a także w Chinach, Australii i Nowej Zelandii. Fani ze wszystkich innych krajów będą mieli dostęp do transmisji na żywo na kanale YouTube World Athletics w godzinach 10:50–14:30.

W Polsce bezpośrednią relację z Gdyni przeprowadzi TVP Sport oraz sport.tvp.pl. Komentatorami będą Przemysław Babiarz oraz Sebastian Chmara.

Program na antenie rozpocznie się o 10:40, widzowie w całości zobaczą bieg kobiet. Ponieważ o godzinie 12:15 rozpocznie się wyścig mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, TVP Sport będzie na zmianę pokazywać oba wydarzenia.

W całości zmagania biegaczy w Gdyni będzie można obejrzeć na żywo od 10:55 online w sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Pierwsza taka impreza w Polsce

W biegu mężczyzn weźmie udział Joshua Cheptegei z Ugandy, rekordzista świata na 5000m i 10000m, podczas gdy w kobiecej rywalizacji wystartują rekordzistki świata w półmaratonie Peres Jepchirchir z Kenii i Ababel Yeshaneh z Etiopii.

Harmonogram i wyniki

Listy zgłoszeń według krajów

Listy zgłoszeń według konkurencji

Fakty i liczby dotyczące mistrzostw świata w półmaratonie, pod redakcją Marka Butlera


Źródło: Sport Evolution