Już jutro Biegnij Warszawo w centrum stolicy. „Aby podtrzymać tradycję biegu”

Już w niedzielę, 4 października o godzinie 11:00 wystartuje 12. edycja Biegnij Warszawo. Z uwagi na pandemię COVID-19 będzie to bieg zupełnie inny niż poprzednie, choćby dlatego, że udział w nim weźmie maksymalnie 700 osób. Rywalizacja będzie odbywać się na dwóch 5km pętlach w centrum stolicy.

Last Minute

Informacja o tym, że Biegnij Warszawo jednak odbędzie się w formie biegu stacjonarnego pojawiła się dopiero w ubiegły wtorek. Organizatorzy zwlekali z ogłoszeniem szczegółów, do otrzymania ostatnich zezwoleń na przeprowadzenie imprezy.

– Bardzo zależało nam zorganizowaniu tej edycji, aby podtrzymać tradycję biegu. Wcześniej nie prowadziliśmy żadnej komunikacji wokół imprezy, bo nie mieliśmy pewności, czy w ogóle będziemy mogli ją przeprowadzić – usłyszeliśmy w biurze prasowym zawodów.

W Biegnij Warszawo 2020 udział weźmie około 700 uczestników, którzy będą ruszać na trasę w 4 falach po około 150-170 biegaczy. Zapisy na bieg zostały już zamknięte. Nie ma możliwości zakupu pakietu startowego ani w biurze zawodów, ani tuż przed zawodami.

Pierwsza grupa biegaczy wystartuje punktualnie o godzinie 11:00, kolejne w odstępach co 10 minut.

Bieg ruszy z Alei Hopfera, a trasa będzie prowadzić m.in. Łazienkami Królewskimi, ulicą Belwederską, Alejami Ujazdowskimi i ulicą Piękną.  Finisz będzie usytuowany przy ulicy Agrykola.

Biegnij Warszawo

Sanitarne rygory

Impreza odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. W strefie startu i mety będą obowiązywać maseczki, a także obowiązek zachowywania dystansu społecznego. Na trasie będzie jeden punkt odżywczy, z którego biegacze będą mogli zabierać butelki z wodą o pojemności 0,5l.

Biegnij Warszawo to jeden z najbardziej znanych 10-kilometrowych biegów w kraju. Do jego mety w 2013 roku dotarło prawie 12 tysięcy zawodników. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło nieco ponad 6 tysięcy osób.
red