Już ponad 600 chętnych do startu w PKO Poznań Virtual Run. Wciąż można dołączyć

Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w ciągu tygodnia od uruchomienia zapisów na PKO Poznań Virtual Run chęć udziału w biegu zgłosiło już ponad 600 zawodników. Największym zainteresowaniem cieszą się dystanse: 10 km oraz półmaratonu. Oprócz nich swych sił można spróbować również na „piątkę” oraz 42,195 km.

PKO Poznań Virtual Run odbędzie się 18 października 2020 roku. Bieg zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, którą pobrać będzie można od 5 października.

Zalogować się do niej będzie można wykorzystując adres mailowy i hasło, użyte podczas zapisów do biegu. Dzięki aplikacji mobilnej każdy z uczestników będzie miał dostęp do najważniejszych informacji związanych z wydarzeniem. Właśnie w ten sposób będzie mógł zarejestrować swój bieg, otrzymać wynik, pobrać dyplom ukończenia, czy też imienny numer startowy.

Ciekawostką w aplikacji będą dedykowane grafiki, które w formie ramek do selfie będzie można wykorzystać publikując w social mediach np. swoje zdjęcie na tle bramy mety.

Koszulka i medal zaprezentowane

Niespełna 3 dni trwało głosowanie na najpiękniejszą koszulkę, którą biegacze PKO Poznań Virtual Run otrzymają w pakietach startowych. Zwycięski t-shirt otrzymał prawie czterokrotnie więcej głosów niż kolejna „kandydatka”. Koszulka techniczna będzie pełna kolorów w pełnym zadruku,  a jej elementy mają kojarzyć się ze światem wirtualnym i jednocześnie rzeczywistym biegowym – stąd na ramieniu pojawiają się znane wszystkim fanom poznańskich biegów dymy.

W konwencji koszulki został przygotowany medal, na którym znalazło się również miejsce na tzw. wygrawerowanie pokonanego dystansu, imię i nazwisko oraz czas ukończenia biegu.

Zapisy na wydarzenie trwają na tej stronie internetowej, a podstawowa opłata startowa wynosi 30 PLN.

Źródło: POSiR