W Polsce debiutują nowe zegarki Honor. Podbiją serca biegaczy?

Dziś w Polsce ruszyła przedsprzedaż wielofunkcyjnych zegarków chińskiej marki Honor oznaczonych nazwami Watch GS Pro oraz Honor Watch ES. Pierwszy z nich to wytrzymały smartwatch dedykowany aktywnościom na zewnątrz, a drugi przeznaczony jest do fitnessu. Oba modele dostępne będą w EURO RTV AGD odpowiednio w cenach 1099 i 449 złotych. 

Honor Watch GS Pro

Honor Watch GS Pro wyposażony jest w baterię, która umożliwia działanie do 25 dni bez konieczności ładowania. Przy włączonym GPS urządzenie jest w stanie działać do 48 godzin. Naładowanie baterii do pełna zajmuje tylko 2 godziny.

Nowy zegarek Honor wyróżnia ekran AMOLED w rozmiarze 1,39 cala, który automatycznie dostosowuje poziom jasności do otoczenia. Obudowa posiada metalowe elementy – m.in. przyciski i pierścienie. Wysoką jakość urządzenia potwierdziło ponad 14 testów wytrzymałościowych MIL-STD-810G, w tym test odporności na wysoką temperaturę, niskie ciśnienie oraz wilgotność.

Zegarek oferuje także podwójny system lokalizacji satelitarnej z asystentem powrotu do punktu, z którego zaczęliśmy wyprawę lub trening. Dzięki temu zegarek ostrzega również, gdy zboczymy z zaplanowanej trasy. Urządzenie zaalarmuje także, gdy zmienią się przewidywane wcześniej warunki pogodowe. Nowy model Honor posiada także ponad 100 planów treningowych, w tym kolarstwo górskie, jazda na nartach, wspinaczka, trekking, orbitrek, a także pływanie i jazda na rowerze.

Na pokładzie zegarka Honor GS Pro znajduje się kilka technologii Huawei takich jak np. odpowiedzialna za pomiar pulsu TruSeen 3.5, dostarczająca informacji o jakości snu TruSleep 2.0, a także monitorująca poziom stresu technologia TruRelax.

Honor Watch ES

Honor Watch ES to z kolei lekki i stylowy smartwatch, ważący zaledwie 21 gramów (bez paska) z 1,64-calowym ekranem dotykowym AMOLED, którego koperta ma zaledwie 10,7mm grubości w najcieńszym punkcie. Zegarek posiada również wymienne paski.

Użytkownicy mogą samodzielnie zdecydować i ustawić, które elementy tła spośród licznika kalorii, pulsu czy stanu baterii będą w danym momencie wyświetlane. Możliwa jest także zmiana tła tarczy. Zegarek ma wbudowanych 12 animowanych kursów fitness, które pomagają użytkownikom osiągnąć swój cel treningowy – np. spalanie tkanki tłuszczowej czy trening ABS.

Oprócz tego, smartwatch posiada 95 planów treningowych, w tym treningi w plenerze i w pomieszczeniu jak bieganie, spacer, pływanie, jazda na rowerze oraz joga. Urządzenie potrafi automatycznie wykryć również sześć aktywności w momencie ich rozpoczęcia.

W wersji zegarka ES znajdziemy technologie znane z modelu GS Pro takie jak TruSeen 3.5 czy TruSleep 2.0.

Źródło: Honor