Najszybszy maratończyk na świecie biega z zegarkiem COROS

Amerykański producent zegarków sportowych COROS właśnie ogłosił, że nowym ambasadorem marki został Eliud Kipchoge. Aktualny mistrz olimpijski i rekordzista świata w maratonie korzysta z dwóch modeli zegarków – Pace 2 oraz Apex Pro. 

Eliud Kipchoge to postać doskonale znana pasjonatom biegów długodystansowych, lekkoatletyki czy igrzysk olimpijskich. Uchodzi za najlepszego – czynnego sportowo – maratończyka na świecie. Jego motto brzmi „no human is limited”.

Kenijczyk jest pierwszym człowiekiem, który pokonał dystans maratonu w czasie poniżej dwóch godzin, osiągając fenomenalny wynik 1:59:40.

Razem z Kipchoge do grona użytkowników COROS dołączają jego koledzy z elitarnej drużyny NN Running Team. Obejmuje ona czołowych w skali globu biegaczy halowych oraz asfaltowych, zarazem kolegów Kipchoge z kadry Kenii w biegach lekkoatletycznych.

Pace 2, który wybrał Eliud Kipchoge to następca pierwszego modelu zegarka multisportowego, wprowadzonego na rynek przez amerykańską markę COROS w maju 2018 roku. Wyróżnikiem wersji 2.0 jest ultraniska waga – zmniejszona z 48 do 29 gramów (wersja z nylonowym paskiem) w stosunku do pierwotnego modelu. Jest to efekt m.in. zmiany wymiarów zegarka, bez  jednoczesnego pomniejszania średnicy wyświetlacza, która nadal ma 1,2 cala, przy rozdzielczości 240 x 240 pikseli.

– Zarządzający COROS-em liczą na owocną współpracę i wzajemne, długofalowe korzyści. Z jednej strony chcą bazować na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom kenijskich biegaczy – celem dalszego rozwoju wprowadzanych oraz znacząco udoskonalanych – jak Pace 2 – zegarków. Z drugiej strony oferują im narzędzie, które, dzięki swoim technicznym parametrom oraz licznym funkcjom pomiarowo – analitycznym, ma za zadanie wspomóc ich w osiąganiu życiowych rezultatów i przełamywaniu kolejnych barier – czytamy w komunikacie prasowym.

Twarzą marki COROS w naszym kraju jest Marcin Świerc, ikona biegów ultra. To reprezentant polskiej kadry narodowej w biegach górskich, zwycięzca m.in. biegu TDS (124 km) w ramach prestiżowego festiwalu UTMB (2018 rok) oraz zdobywca drugiego miejsca w biegu CCC (100 km) na tej samej imprezie rok wcześniej.

Źródło: RAVEN