Wirtualny PKO Białystok Półmaraton po raz drugi. Jakie zasady obowiązują w tym biegu?

Mimo, że Wirtualny PKO Białystok Półmaraton ma w nazwie słowo „wirtualny” to wysiłek włożony w pokonanie dystansu półmaratonu, czyli ponad 21 km, jest jak najbardziej realny. Ten dystans trzeba przebiec, pokonać go marszobiegiem lub szybkim marszem. Organizator nie ustalił żadnego limitu czasowego na pokonanie tego dystansu, więc w zasadzie każdy ma szansę na udział w tym wyzwaniu.

W pierwszej kolejności należy zarejestrować się do biegu, a robimy to jak do normalnego, tradycyjnego wydarzenia. Następnie powinniśmy zaplanować sobie dzień, w którym chcemy swój półmaraton przebiec – ważne, aby było to w dniach 7-22 listopada. To „okienko” czasowe na udział w zawodach.

Warto zastanowić się, gdzie będzie przebiegała nasza trasa. Najlepiej wybrać taką, gdzie będzie najmniej skrzyżowań. Pamiętajmy, że sami musimy zadbać o bezpieczeństwo i stosowanie się do zasad ruchu drogowego.

Jaki dystans? Jak zapisać bieg?

Dystans, który musimy pokonać to minimum 21 km i 100 m. Pamiętać należy o tych 100m, ponieważ w przypadku ich braku, organizator nie wpisze nas na listę wyników.  Swój bieg rejestrujemy dowolnym urządzeniem zapisującym czas i dystans. Może to być dowolna aplikacja sportowa lub zegarek, który rejestruje nasz bieg/marsz.

Po zakończonym biegu, przesyłamy do organizatora, przez specjalny formularz, swój wynik. Na tej podstawie powstanie lista rezultatów Wirtualnego PKO Białystok Półmaratonu.

W naszych wirtualnych biegach w tym roku pobiegło już ponad 6 tysięcy osób. Z jednej strony to znakomita zabawa, dla niektórych rywalizacja, inni biorą w tym udział z ciekawości. Ważne, że się ruszamy, bo w tym czasie najgorsze co możemy sobie zafundować to przesiadywanie całymi dniami na kanapie. Ruch jest niezmiernie ważny i wpływa na naszą odporność – komentuje Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Kto może wziąć udział w wirtualnym biegu?

W naturalny sposób w Wirtualnym PKO Białystok Półmaratonie mogą wziąć udział osoby zapisane wcześniej na tradycyjny białostocki półmaraton. Jednak organizator zaprasza też wszystkich chętnych spoza tej grupy, ponieważ zapisy są otwarte dla wszystkich.

Cały czas do rywalizacji można się przyłączyć. Zapisy będą otwarte do ostatniego dnia wydarzenia, czyli do 22 listopada. Dostępne są dwa rodzaje pakietów. Pierwszy z nich, za 49 złotych obejmuje chustę wielofunkcyjną i medal, a drugi za 100 złotych dodatkowo zawiera techniczną koszulkę. 

Źródło: Fundacja Białystok Biega