„Pociąg Mistrzów” już jeździ po śląskich torach

18 grudnia pociąg z wizerunkami znakomitych polskich lekkoatletów wyjechał pierwszy raz w trasę. Ma kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

Na „Pociągu Mistrzów” znalazły się wizerunki ambasadorów województwa i Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego i informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wnętrze składu również nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

– Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców, podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd. Cieszę się, że Koleje Śląskie i nasi sportowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Celem akcji jest promocja Stadionu Śląskiego jako Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego i popularyzacja lekkiej atletyki wśród mieszkańców regionu, a także rozpowszechnianie informacji dotyczących wydarzeń, które mają się odbyć na tym obiekcie w 2021 roku.

W kalendarzu planowanych imprez znajdują się m.in. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, a także dwa uznane na świecie memoriały – Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej.

Źródło: slaskie.pl
fot. fot. Patryk Pyrlik / UMWS