Biegowy team Buff w Polsce ma nowego sponsora

Amerykańska marka The North Face została sponsorem głównym teamu zrzeszającego czołowych biegaczy i biegaczki górskie w Polsce.

Buff The North Face Team Poland tworzy obecnie sześciu sportowców, w tym związani już z teamem: Monika Węgrzyn, Marcin Rzeszótko i Michał Dudczak. W tym roku dołączyli do nich: Paulina Tracz, Magdalena Kozielska oraz Marcin Kubica.

W ramach umowy sponsorskiej The North Face zadba o właściwe wyposażenie zawodników na każdą porę roku. W czasie startów i treningów korzystać oni będą z produktów z kolekcji The North Face Flight Series, zaprojektowanych we współpracy z topowymi biegaczami górskimi na świecie, takimi jak Pau Capell czy Fernanda Maciel. Linię tworzą odzież i akcesoria biegowe, stworzone z myślą o osiąganiu najlepszych wyników w każdych warunkach.

Członkowie teamu będą także trenować i startować w nowych butach Vectiv, które trafią do sprzedaży na początku 2021 roku. Dzięki współpracy będą jednymi z pierwszych osób mających szansę skorzystania z najnowszych technologii, jakie oferuje ten model. 

Buff The North Face Team Poland to mocny i bardzo przyszłościowy projekt – mówi Paulina Tracz, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, druga na dystansie 40 km w czasie UTMB, zwyciężczyni Lavaredo Ultra Trail na dystansie 80 km oraz Biegu 7 Dolin w Krynicy 2019 na dystansie 100 km – Cieszę się z nawiązania tej współpracy i że mogę być jej częścią, bo mam nadzieję na kilka ciekawych debiutów, m.in. Lavaredo Ultra Trail na dystansie 125 km – dodaje.

– The North Face nierozłącznie kojarzy się ze światem outdooru. Sam posiadam w szafie kilka produktów wspinaczkowych i lifestyle’owych. Marka jest też widoczna u czołowych biegaczy górskich jak Roy Bosio czy Pau Capell. Cieszę się, że w ofercie są też techniczne buty do biegania – zaznacza Marcin Rzeszótko, mający z kolei w planach start w Golden Trail World Series i GTC w Patagonii.

Marcin Świerc, który należy do międzynarodowego teamu Buff dostrzega we współpracy The North z lokalną drużyną szansę na rozwój zawodników.

– Nowy zespół Buff The NortFace to oczywiście większe możliwości dla jego członków. Kibicuje temu projektowi, bo im więcej takich inicjatyw tym lepiej dla zawodników. To pokazuje też, że dyscyplina się rozwija i firmy dostrzegają biegaczy górskich. Kiedy trzy lata teamu przechodziłem do Buff był to dla mnie duży krok w stronę profesjonalizmu. Teraz cieszę się, że inni mają szansę na rozwój. Sezon 2021 zapowiada się ciekawie i mam nadzieję że będzie dobre ściganie – mówi Marcin Świerc, reprezentant polskiej kadry narodowej w biegach górskich, zwycięzca m.in. biegu TDS (124 km) w ramach prestiżowego festiwalu UTMB (2018 rok) oraz zdobywca drugiego miejsca w biegu CCC (100 km) na tej samej imprezie rok wcześniej.

red na podstawie mat pras.