Co ze sportem masowym po pandemii? Będzie konferencja organizatorów

Jaka przyszłość czeka sport masowy w Polsce i na świecie? Co się zmieni po pandemii? Ile imprez przetrwa, a ile zniknie bezpowrotnie? Na te i wiele innych pytań organizatorzy imprez, samorządowcy i przedstawiciele administracji centralnej będą szukali odpowiedzi podczas wirtualnej konferencji „Sport Masowy po COVID-19”, która odbędzie się w sobotę, 13 lutego w godzinach 12:00 – 18:30. 

Organizatorem konferencji jest Związek Organizatorów Sportu Masowego, który zrzesza największych w Polsce publicznych i niepublicznych organizatorów imprez sportowych oraz przedstawicieli firm działających na rzecz branży.

Wydarzenie będzie transmitowane na facebookowej stronie Związku Organizatorów Sportu Masowego oraz stronach organizatorów imprez zrzeszonych w organizacji, a także w mediach branżowych. Udział w konferencji jest bezpłatny.

– Nasza branża jest pogrążona w ogromnym kryzysie. Choć w istotny sposób przyczyniamy się do poprawy zdrowia Polaków, to już od niemal roku nie możemy normalnie pracować i organizować imprez – mówi Michał Drelich, członek zarządu Zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego. – Nasz Związek powstał nie tylko po to, by działać na rzecz odmrożenia branży. To ma być organizacja, która wyznacza standardy, przygotowuje analizy rynkowe i prawne, wspiera rozwój rynku – zaznacza.

Program konferencji
GodzinaTytuł wystąpieniaPrelegent
12:10Sport Masowy po COVID-19 – wyniki ogólnopolskiej ankiety; podsumowanie i wnioskiMichał Drelich
12:30Rynek imprez biegowych po COVID-19Mirosław Bieniecki
12:50Rynek imprez kolarskich po COVID-19Szymon Syrzistie
13:10Rynek imprez triathlonowych po COVID-19 Marcin Florek
14:00Znaczenie branży sportu masowego dla życia społecznego i systemu ochrony zdrowia Kuba Fedorowicz
14:20Wartość branży sportu masowego w kontekście odbudowy lokalnego biznesu: hotele, restauracje, turystykaprof. Zygmunt Waśkowski
14:40

Znaczenie prywatnych organizatorów dla rynku imprez masowychMarek Tronina
15:30Czy organizatorzy imprez potrzebują podmiotu do reprezentowania interesów zbiorowych?Anna Kurek
15:50 Jak podtrzymać więź z uczestnikami imprez masowych w czasie pandemii?Grzegorz Kuczyński
16:10Czego potrzebuje branża imprez masowych, by się odrodzić?Bohdan Witwicki
17:00 - 18:00Debata organizatorów imprez, przedstawicieli samorządów oraz administracji centralnej na temat przyszłości branży sportu masowego

Ruszyło badanie, można wygrać pakiet startowy

Dzisiaj organizatorzy uruchomili ogólnopolskie badanie rynku sportu masowego. Chcą się dowiedzieć, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na zachowania konsumenckie w obszarze imprez sportowych.

Ankieta jest dostępna na tej stronie. Można ją wypełniać do 5 lutego do północy. Do udziału w badaniu organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych.

– Badanie robimy po to, aby w najbliższej przyszłości jak najlepiej wyjść naprzeciw wszelkim potrzebom osób aktywnych fizycznie, uczestniczącym w wydarzeniach sportowych – tłumaczy Grzegorz Kuczyński, członek Zarządu ZOSM i prezes Fundacji „Białystok Biega”. – Ankieta jest anonimowa, pytania mają charakter zamknięty, a jej wypełnienie zajmuje mniej niż 9 minut. Na końcu ankiety jest możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest pakiet startowy na wybrane przez zawodnika wydarzenie organizowane przez członka stowarzyszonego w naszym związku w 2021 lub 2022 roku – dodaje.

Do Związku Organizatorów Sportu Masowego należą obecnie 23 organizacje. Pełna lista członków dostępna jest na tej stronie.

mat pras.