Gdańsk z nowym cyklem imprez dla biegaczy

Nowy rok, to nowe wyzwania oraz cele, a lista noworocznych postanowień zazwyczaj zaczyna się od tych związanych ze sportem.  Wraz z rokiem 2021, Gdański Ośrodek Sportu wychodzi do biegaczy z nowym cyklem imprez – #RUNGDN. Nie będą to zawody wirtualne, chociaż przebiegające w nieznacznie zmienionej formule.

Bieg odbędzie się w dniach 30-31.01.2021 na dystansie 5 km lub 10 km, na pętli o długości 2,5 km. Trasa została zmierzona urządzeniem GPS i nie posiada atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Uczestnik będzie mógł wybrać ten najlepiej dopasowany do swoich możliwości. Przed biegiem otrzyma numer startowy a wyniki zostaną udokumentowane poprzez system pomiaru czasu. Po ukończeniu trasy każdy zawodnik, otrzyma od organizatora okolicznościowy medal oraz gadżet.

– Podczas tego biegu, ze względów bezpieczeństwa nie spotkamy się w zorganizowanej grupie. Każdy uczestnik będzie mógł rozpocząć  swój bieg w godzinach 10:00-15:00, w dniach 30-31.01.2021, a limit uczestników biorących jednocześnie udział w imprezie będzie wynosił 250 osób – informują organizatorzy.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest osobiste stawiennictwo w Biurze Zawodów po odbiór numeru startowego, które zlokalizowane będzie przy wejściu na ul. Wypoczynkową, w pobliżu Molo Brzeźno.

Każdy uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty wpisowej, która w zależności od wybranego wariantu wynosi od 20 do 55 złotych.

To pierwszy z czterech biegów z cyklu #RUNGDN zaplanowanych na ten rok.  Zapisy trwają na tej stronie internetowej.

red