Już ponad 11 tysięcy osób zapisanych na Bieg „Policz się z Cukrzycą”

Nieco ponad tydzień pozostał do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego tradycyjnie odbędzie się Bieg „Policz się z cukrzycą”. Na liście startowej wydarzenia jest już ponad 11 tysięcy biegaczy i cały czas zapisują się kolejni. Rejestracja wciąż jest otwarta, ale pakiety dotrą do uczestników już po biegu.

​Tradycyjnym elementem Finału WOŚP jest Bieg „Policz się z Cukrzycą”, rozgrywany na dystansie 5 kilometrów. W tym roku, wyjątkowo, jest to bieg wirtualny. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowań na cukrzycę. Podobnie, jak w minionych latach, wpływy z pakietów startowych zostaną przekazane na konto WOŚP z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.​

Ze względu na wprowadzone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został przełożony na 31 stycznia.

– Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię – mówi Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Jestem przekonany, że także rodacy w Polsce i na całym świecie zaakceptują nową propozycję 29. Finału. Wierzę, że nasze hasło „wygramy” stanie się jeszcze bardziej aktualne i dodające otuchy oraz sił do pokonania koronawirusa – podkreśla naczelny dyrygent WOŚP.​

Pakiety jak ciepłe bułeczki

Pakiety startowe na 15. edycję wydarzenia rozchodzą się w mgnieniu oka. Warto podkreślić, że każdy pakiet kosztuje 50 zł, a to oznacza, że tylko dzięki uczestnikom Biegu „Policz się z cukrzycą” na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już trafi ponad 550 000 zł, a licznik nadal bije.

Korzystając z faktu przesunięcia 29. Finału na późniejszy termin, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę uczestników i udostępnili dodatkową pulę pakietów. W tej chwili na liście startowej jest już ponad 11 tysięcy uczestników. Wszystko wskazuje, że 15. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” będzie jednym z największych biegów wirtualnych w Polsce.

– Od samego początku Sport Evolution wspiera i aktywnie uczestniczy w akcjach organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówi Łukasz Maleszewski, PR Manager agencji. – To już 15. edycja Biegu „Policz się z cukrzycą”. Nawet pandemia nie mogła nam w tym przeszkodzić, stąd pomysł, by wyjątkowo bieg odbył się w formie wirtualnej. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w rywalizacji, bowiem wpływy z opłat startowych, zostaną przekazane na realizację Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą – dodaje.​

Bieg na Twoich warunkach

Uczestniczyć w Biegu „Policz się z cukrzycą” można w dowolnym miejscu na świecie. Dystans 5 km można przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze. Ważne, by zrobić to o własnych siłach i w okresie pomiędzy 25 a 31 stycznia. Choć organizatorzy zachęcają, aby jak najwięcej osób pobiegło w dniu 29. Finału WOŚP.

Aby wziąć udział w 15. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie jest koszulka biegowa, pamiątkowy medal oraz numer startowy, które zostaną dostarczone przez kuriera pod wskazany w rejestracji adres.

Po rejestracji na SlotMarket.pl każdy z biegaczy otrzyma również indywidualny kod, który należy podać w bezpłatnej aplikacji All You Need Is Running. Narzędzie jest zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z GPS-em.

– Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna – zapewnia Maciej Pawłowski, Project Manager All You Need Is Running. – Co ważne, użytkownicy platformy nie muszą za każdym razem pamiętać, by przesłać wynik ukończonego biegu w postaci zdjęcia lub screena, ani też nigdzie dodatkowo go wpisywać. Wynik jest przesyłany automatycznie, dzięki integracji AllYouNeedIsRunning.com z popularnymi aplikacjami treningowymi i już po chwili zawodnik widzi swoje nazwisko w klasyfikacji biegu – tłumaczy.​

Rejestracja potrwa do samego dnia 29. Finału WOŚP, czyli 31 stycznia. Organizatorzy podkreślają jednak, że osoby zapisane na bieg w ramach obecnej, dodatkowej puli miejsc, otrzymają pakiety startowe już po Finale WOŚP.

mat pras.