PUMA upolowała troje lekkoatletów. Znane nazwiska

Biuro prasowe marki PUMA poinformowało, że od 1 stycznia polskimi ambasadorami marki zostali: Ewa Swoboda, Kornelia Lesiewicz i Piotr Lisek. Na zawodach lekkoatletycznych zobaczymy ich w sprzęcie tej firmy. Umowy zawarte ze sportowcami  są długoterminowe.

Nowi ambasadorzy PUMA będą startować i trenować w sprzęcie, który jest dostępny dla wszystkich biegaczy.  Jak udało nam się dowiedzieć, Ewa Swoboda i Kornelia Lesiewicz będą występować w butach EvoSpeed Tokyo Future i EvoSpeed Tokyo Brush. Piotr Lisek natomiast w modelu EvoSpeed Long Jump Spikes. W trakcie treningów będą korzystać z całej oferty butów marki PUMA, w tym modelu Deviate Nitro oraz Fuse.

Dwie biegaczki i tyczkarz

Najbardziej rozpoznawalna wśród polskich ambasadorów PUMA bez wątpienia jest Ewa Swoboda. To utalentowana sprinterka, halowa mistrzyni Europy w Glasgow w biegu na 60 metrów z 2019 roku. Oprócz tego w tym samym roku wygrała bieg na 100 metrów podczas Młodzieżowych mistrzostw Europy w Gavle. Na tej imprezie zajęła również trzecie miejsce w sztafecie 4×100 metrów.

Z kolei Kornelia Lesiewicz przez wielu specjalistów uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletek. W wieku zaledwie 17 lat pobiła rekord Polski w biegu na 400 metrów, w kategorii U18 ustanowiony przez Genowefę Nowaczyk-Błaszak w 1974 roku. Rekord 53.34 przetrwał aż 46 lat, został pobity po raz pierwszy w sierpniu 2020 roku. Kornelia uzyskała czas 52.86. Okazało się jednak, że nie był to szczyt formy, ponieważ zaledwie miesiąc później, podczas mistrzostw Polski U18 w Radomiu, uzyskała czas 52.73 i pobiła swój własny rekord.

Grupę ambasadorów uzupełnia Piotr Lisek specjalizujący się w skoku o tyczce, rekordzista kraju w tej dyscyplinie (6.02). Do największych sukcesów Polaka należy zaliczyć srebrny medal z Mistrzostw Świata w Londynie z roku 2017, a także 2 brązowe medale zdobyte w Pekinie i Dosze, w roku 2015 i 2019.

Kogo jeszcze wspiera PUMA?

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe PUMA, niemiecka marka globalnie sponsoruje ponad 250 lekkoatletów. Wsród nich m.in. maratonkę Molly Seidel z USA,  biegaczy przez płotki Omara McLeoda z Jamajki (110m) i Norwega Karstena Warholma (400m), a także kanadyjskiego sprintera Andre De Grasse (100m/200m). Twarzą marki PUMA jest również słynny skoczek w o tyczce Armand „Mondo” Duplantis, do którego należy rekord świata 6,18 oraz posiadacz najlepszego w historii wyniku na stadionie – 6,15.

red