Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy już w środę

Mistrzowie świata, medaliści olimpijscy, czołówka światowa w wielu konkurencjach – środowy 2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy zapowiada się pasjonująco.

– Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, by ściągnąć jak najwięcej wielkich gwiazd na mityng, który upamiętnia najlepszą polską lekkoatletkę w historii. Jestem przekonany, że kibice, którzy wybiorą się na stadion Zawiszy, zobaczą arcyciekawą rywalizację w większości konkurencji – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor Memoriału i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Prosto z Monako

Wielu uczestników Memoriału Ireny Szewińskiej kilka dni temu wystartowało w inauguracyjnym mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Kapitalnie spisała się Sofia Ennaoui, która wynikiem 2.32.30 poprawiła notowany od blisko czterdziestu lat rekord Polski na 1000 metrów!

W rywalizacji na 1500 metrów świetnie spisał się Marcin Lewandowski. Wynik 3.33,99 brązowego medalisty mistrzostw świata był trzecim w historii polskiej lekkoatletyki. – Jestem bardzo szczęśliwy, to najlepsze moje otwarcie sezonu w historii – mówił Marcin Lewandowski.

Oboje mogą należeć do największych gwiazd Memoriału Ireny Szewińskiej. Ennaoui na 800 metrów rywalizować będzie m.in. z szybko biegającą w tym sezonie Brytyjką Laurą Miur. Z kolei Lewandowski planuje z przytupem zakończyć Memoriał w środowy wieczór bijąc rekord Polski na 2000 metrów.

– Wynik na tym dystansie od wielu lat nie był jest poprawiany, a ja mam ochotę to zrobić. Ten bieg będzie ostatnią konkurencją zawodów i mam nadzieję, że uda mi się efektownie zakończyć Memoriał Ireny Szewińskiej – mówi Lewandowski.

Ciekawie powinno być także w rywalizacji ośmiusetmetrowców, w której Adam Kszczot, jeden z najlepszych na świecie, będzie rywalizował m.in. z Australijczykiem Peterem Bolem.

W Monako startowała także m.in. Justyna Święty-Ersetic, która zajęła czwarte miejsce, a w Bydgoszczy zmierzy się m.in. z całą krajową czołówką na dystansie 400 metrów. Świetnie w wyścigu na 100 metrów spisała się Ajla del Ponte, która w Bydgoszczy rywalizować będzie m.in. z Ewą Swobodą. Szwajcarka wygrała z czasem 11,16.

Bilety w sprzedaży

Wciąż jeszcze dostępne są bilety na memoriał, choć liczba miejsc na stadionie jest zredukowana, zgodnie z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Wejściówki w cenach od 10 do 20 zł (normalne) i od 5 do 10 zł (ulgowe) dostępne są w portalu ticketmaster.pl i w wielu punktach stacjonarnych, m.in. wszystkich salonach Media Markt.

2. Memoriał Ireny Szewińskiej rozpocznie się w środę, 19 sierpnia, o godz. 17:45. W trakcie zawodów promowane będą Halowe Mistrzostwa Europy, które na początku przyszłego roku odbędą się w Toruniu.

mat. pras.

fot. Paweł Skraba