Rusza Wirtualny Bieg Wedla

Od jutra do 7 lutego trwać będzie XVI edycja Biegu Wedla. Coroczne wydarzenie przyjmie tym razem formułę wirtualną. Ze względu na pandemię po raz pierwszy w historii nie odbędzie się tradycyjny bieg alejami Parku Skaryszewskiego w Warszawie.

W tym roku Bieg Wedla odbędzie się z zachowaniem wyjątkowych zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Każdy amator sportu może pokonać wyznaczony dystans w dowolnym miejscu w ciągu 9 dni.  Takie rozwiązanie może być nie lada gratką dla osób z innych województw, które w poprzednich latach nie mogły pojawić się w Warszawie.

Dla każdego coś miłego

W ramach wydarzenia uczestnicy mają do wyboru trasy biegowe o zróżnicowanych dystansach, w zależności od upodobań. Na dorosłych biegaczy czekają trasy 5,5 km i 9 km. Przygotowano również coś dla najmłodszych. Dzieci w wieku do 7 lat pobiegną na dystansie 0,25 km, a dzieci do lat 15 pokonają trasę 1,86 km.

W tym roku, ze względu na wyjątkowe warunki organizacji, nie odbędzie się oficjalny pomiar czasu biegaczy. Uczestnicy będą potwierdzać swój udział i rejestrować wynik na specjalnej zakładce na stronie internetowej wydarzenia. Podane wyniki posłużą do stworzenia honorowej listy najlepszych uczestników, która zostanie opublikowana na stronie Biegu Wedla.

Bieg wirtualny, ale słodycze realne

Wedel zadbał o to, by docenić wszystkich biegaczy. Uczestnicy w ustalonym miejscu odbiorą wyjątkowe medale, słodkie upominki i vouchery do Pijalni Czekolady E.Wedel. W pakiecie nie zabraknie również jubileuszowej niespodzianki.

Dodatkowo, spośród wszystkich biegaczy, którzy zarejestrują swój udział na stronie, wylosowanych zostanie 20 osób, które otrzymają specjalne upominki i puchary.

– Od samego początku jako sponsor tytularny wspieramy organizację Biegu Wedla – wydarzenia, promującego aktywność fizyczną wśród małych i dużych. W tym roku, tak dla nas ważnym ze względu na 170. rocznicę powstania firmy, również nie mogło nas na nim zabraknąć. Cieszymy się, że udało nam się wspólnie wypracować nową formułę i zasady bezpieczeństwa, które umożliwiają kontynuację wydarzenia uwielbianego przez biegaczy z całej Polski, w tym także naszych pracowników – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierownik Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.

Po raz pierwszy poza Parkiem Skaryszewskim

Podczas wszystkich dotychczasowych edycji trasy wytyczone były w Parku Skaryszewskim, w bliskim sąsiedztwie fabryki Wedla, który w tym roku obchodzi swoje 170-lecie. To tu Jan Wedel w latach 30. XX w. stawiał pierwsze automaty ze słodyczami, to tu po upaństwowieniu przedsiębiorstwa, przychodził patrzeć na swoje dzieło.

Jan Wedel zapoczątkował również zwyczaj wspierania aktywności fizycznej u zatrudnionych. Mowa o Klubie Sportowym Rywal – pracownicy w sekcjach damskich i męskich trenowali wspólnie wiele dyscyplin, m. in. lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, pływanie czy wioślarstwo. KS Rywal działa także dziś – został reaktywowany z inicjatywy pracowników. W ramach programu firma finansuje treningi czy przestrzenie do aktywności wedlowskich drużyn sportowych.

mat pras.

fot. Organizator