Silesia Marathon ruszył z zapisami. Wyższe limity uczestników

Organizator Silesia Marathon właśnie uruchomił zapisy na półmaraton, maraton i ultramaraton rozgrywane w ramach tegorocznej imprezy zaplanowanej na 3 października. Za nieco ponad 8 miesięcy biegacze znów będą mogli pokonać trasę prowadzącą prowadzonym ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Finisz zaplanowano jak zwykle na bieżni Stadionu Śląskiego.

Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim niewątpliwie było zorganizowanie bezpiecznego, ale i największego ubiegłorocznego maratonu w Polsce, ambicje organizatorów Silesia Marathon nie maleją. W tym roku zamierzają nie tylko powtórzyć to dokonanie, ale celują w rekord frekwencji, dlatego zwiększyli limity numerów startowych. Na Śląsku oczywiście liczą, że jesienny bieg odbędzie się w rzeczywistości bez pandemii.

14 tysięcy  pakietów startowych

W 2021 roku w maratonie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 5 tysięcy zawodników, w półmaratonie pobiec będzie miało możliwość nawet 8 tysięcy osób, natomiast szansę zmierzenia się z 50- kilometrowym ultramaratonem otrzyma już nie 300, a aż tysiąc śmiałków. Zapisy drogą elektroniczną na tej stronie internetowej będą prowadzone do 15 września.

Do 12 lutego uczestnicy mają możliwość skorzystania z promocji, w ramach której mogą zarejestrować się na wybrany dystans w jednakowej cenie 80 zł. Do wyboru są jak zawsze: Silesia Marathon, Silesia Półmaraton i Silesia Ultramarathon.

Stadion Śląski zaprasza

Tak jak w poprzednich latach start i meta biegów znajdować będą się na na terenie Stadionu Śląskiego.

Gwarantuje to komfortowy udział w wydarzeniu, a także wygodę dla kibiców, którzy przyjadą, by dopingować swoich bohaterów w sportowych zmaganiach. Ci, którzy zdecydują się na start w zawodach, jak zawsze mogą być pewni, że dołoży wszelkich starań, by impreza przebiegła sprawnie, a udział w niej był pełen pozytywnych emocji – zapewniają przedstawiciele Fundacja Silesia Pro Active, która przygotowuje imprezę.

Rusza Silesia Marathon Club

Jednocześnie organizatorzy Silesia Marathon ogłosili start nowej inicjatywy – Silesia Marathon Club. Do klubu mogą dołączyć zarówno biegacze początkujący, jak i doświadczeni zawodnicy. Członkostwo w klubie jest odpłatne. Opłata wynosi 150 zł rocznie, 30 zł mniej zapłacą osoby, które zapisały się na jeden z biegów w ramach Silesia Marathon 2021.

Każdy członek Silesia Marathon Club najpóźniej w maju otrzyma dedykowany pakiet klubowy obejmujący m.in. koszulkę klubową, ale i drobne upominki. Organizatorzy planują również organizować dostępne wyłącznie dla klubowiczów spotkania i treningi, na których doświadczeni specjaliści i trenerzy będą przekazywać wiedzę z wielu obszarów sportu, odżywiania, zdrowia.

Członkowie będą mogli również liczyć na zniżki u partnerów biznesowych klubu, a w kolejnych latach zapłacą mniej za opłaty startowe na imprezy spod szyldu Silesia Marathon.

– Nieważne, czy stawiasz pierwsze biegowe kroki, czy zaliczyłeś kilka startów. Silesia Marathon Club pomoże ci w lepszym przygotowaniu się do realizacji Twoich sportowych planów. To przestrzeń, w której twórcy śląskiego biegu dzielić się będą doświadczeniem i wiedzą. Przystępując do Silesia Marathon Club przyczynisz się do rozwoju Silesia Marathon, mając realny wpływ na kształt tego wydarzenia – zapowiadają organizatorzy.

red

Fot. Rafal Klimkiewicz / EDYTOR.net