TriCity Trail uruchomił zapisy. Na Pomorzu, a jakby w górach

Zawody na trzech dystansach, imponująca suma przewyższeń i urokliwe trasy  – tak w pigułce można przedstawić rozgrywany w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym bieg terenowy TriCity Trail. Organizatorzy właśnie uruchomili zapisy tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 10 lipca 2021 roku.

Jaki dystans wybrać?

Biegacze będą rywalizować na trzech trasach – 80+, Maraton+ i Półmaraton. Bazą zawodów będzie Wejherowo i to właśnie w wejherowskim Parku Miejskim będzie meta wszystkich zawodów. Start – w zależności od dystansu – w Gdańsku, Gdyni lub Wejherowie. Po raz pierwszy w 6-letniej historii impreza odbędzie się w sobotę.

– Od 2012 roku organizujemy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegi CITY TRAIL na dystansie 5 km. Wyznaczenie tras w Gdańsku i w Gdyni, ich modyfikacje, a także regularne bieganie na trójmiejskich ścieżkach zmotywowały nas do pokazania tych pięknych terenów biegaczom z całej Polski. I tak w lipcu 2015 po raz pierwszy spotkaliśmy się na trasach 21 i 80+ km. W 2017 roku dodaliśmy dystans Maraton+. Głęboko wierzymy w tę imprezę, dlatego chcemy ją rozwijać. Miejmy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam w tym roku planów – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów TriCity Trail.

Najdłuższa trasa – TriCity Trail 80+ to ponad 83 km między Gdańskiem a Wejherowem. Przewyższenia wynoszą +1705/-1805 m. Limit czasu na pokonanie dystansu to od tegorocznej edycji 15 godzin (został wydłużony o dwie godziny).

Z kolei TriCity Trail Maraton+ oznacza dystans 49,1 km. Na zawodników, którzy zdecydują się na to wyzwanie czekają przewyższenia +1015/-1115 m. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 9 godzin. W stosunku do ubiegłej edycji został wydłużony o 1,5 godziny.

Najkrótszym dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton o długości 21,4 km ze startem i metą w Wejherowie. Przewyższenia wynoszą tutaj +400/-400 m, a limit czasu to 4 godziny, o pół godziny więcej względem poprzednich edycji.

Opłaty startowe i bieganie charytatywne

W pierwszym terminie opłaty startowe to 114,99 zł – dystans 80+, 104,99 zł – dystans Maraton+, 54,99 zł – dystans półmaratoński. Zawodnicy startujący w TriCity Trail będą mogli pobiec charytatywnie i wesprzeć Hospicjum Pomorze Dzieciom. Pakiet charytatywny kosztuje 30 zł więcej od standardowego. Zapisy prowadzone są na tej stronie internetowej.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Trasy biegów będą poprowadzone ścieżkami Parku Miejskiego w Wejherowie. Elektroniczne zapisy zostaną uruchomione wiosną.

TriCity Trail to zawody, których organizacją zajmuje się Fundacja Krok do Natury, mająca w swoim portfolio ogólnopolski cykl biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL oraz jeden z najstarszych polskich ultramaratonów – Chudy Wawrzyniec (rozgrywany na szlakach Beskidu Żywieckiego). Pomysł na trójmiejską imprezę zrodził się w 2014 roku.

mat pras.