Wiosna bez półmaratonów w Warszawie i Poznaniu

Tak jak można było się spodziewać, w związku z rządowym zakazem organizacji imprez „pod nóż” idą wiosenne biegi. Dzisiaj o zmianie planów poinformowali organizatorzy półmaratonów w Warszawie i Poznaniu.

15. Półmaraton Warszawski miał odbyć się 28 marca, czyli za około 2 miesiące. Jednak ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa już wiadomo, że bieg nie dojdzie do skutku w tym terminie.

– Obecnie dopracowujemy możliwe scenariusze. Pozostajemy też w kontakcie z władzami i innymi organizatorami, z którymi podejmujemy inicjatywy na rzecz odmrożenia branży sportu masowego na jasnych zasadach i tak szybko, jak będzie to możliwe. Z oczywistych powodów nie możemy podać Wam jeszcze pewnej daty jubileuszowego półmaratonu – poinformowali organizatorzy warszawskiego biegu. 

Opłaty startowe nie przepadną

W ubiegłym roku koronawirus pomieszał szyki Fundacji Maraton Warszawski, która była zmuszona odwołać zaplanowany na maj półmaraton. Zdołała jednak w bezpieczny sposób zorganizować 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski w formie dwudniowych zawodów, które ukończyło prawie 900 biegaczy. 

Mamy nadzieję, że to doświadczenie daje Wam pewność, że zrobimy wszystko, aby nasze imprezy mogły się odbyć i były przeprowadzone w sposób bezpieczny. Będziemy Was informować o kolejnych krokach, a przede wszystkim – nowej dacie 15. Półmaratonu Warszawskiego. Możecie być pewni, że tak jak w roku ubiegłym, wniesione przez Was opłaty startowe nie przepadają. Wraz z ogłoszeniem nowej daty ponownie uruchomimy pełen wachlarz możliwości: od różnych opcji przeniesienia opłaty, po jej wycofanie – zapewnili.

W Poznaniu szykują plan B

Organizator 13. PKO Poznań Półmaratonu również stracił nadzieję, że uda się przeprowadzić to wydarzenie w pierwotnym terminie, a więc 18 kwietnia. 

– Wszystko wskazuje na to, że utrzymująca się pandemia koronawirusa pokrzyżuje nasze plany organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu w terminie 18.04.2021. Co dalej? Poinformujemy Was wkrótce o naszej decyzji. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – napisali przedstawiciele Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji w mediach społecznościowych.  

red