16 tysięcy uczestników Biegu „Policz się z Cukrzycą”. Imponująca kwota na koncie WOŚP

Organizatorzy 15. Biegu „Policz się z Cukrzycą” poinformowali, że w wirtualnej edycji wydarzenia wzięło udział 16 tysięcy biegaczy, którzy łącznie pokonali prawie 130 tysięcy kilometrów. Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła całość wpływów ze sprzedaży pakietów startowych, czyli 790 tysięcy złotych! 

Tradycyjnym elementem Finału WOŚP jest Bieg „Policz się z Cukrzycą”, rozgrywany na dystansie 5 kilometrów. W tym roku ze względu na pandemię odbył się w formie wydarzenia wirtualnego, a każdy z uczestników biegał na własnej trasie. Przebyte kilometry mógł mierzyć zarówno własnym zegarkiem GPS, jak i nowoczesną aplikacją „All You Need Is Running”, którą udostępnili organizatorzy.

Imponująca kwota

Zainteresowanie tegorocznym biegiem było ogromne. Początkowo organizatorzy zaoferowali pulę 7 tysięcy pakietów, które bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Później do sprzedaży trafiły dodatkowe 2 tysiące, a wreszcie limit został zniesiony z zastrzeżeniem, że pakiety trafią do biegaczy już po 31 stycznia.

Ostatecznie opłatę startową w wysokości 50 złotych wniosło około 16 tysięcy uczestników, a to oznacza, że na konto WOŚP trafiło 790 tysięcy złotych. Podobnie jak w minionych latach, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.  

Z 16 tysiącami uczestników 15. Bieg „Policz się z Cukrzycą” był jednym z największych biegów wirtualnych w Polsce.

Zrobiło się pomarańczowo

W tym roku zdecydowanie dopisała pogoda. W niedzielę podczas finału WOŚP w całej Polsce panował lekki mróz, w stolicy prawie cały dzień świeciło słońce. Na ulicach można było wielu biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach, które każdego roku znajdują się w pakiecie startowym.

Organizatorzy podkreślają, że uczestnicy pokonywali swoje 5km zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Biegali indywidualnie i w grupach, w miastach, w lasach – słowem, wszędzie. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału zebrała 127 495 626 złotych. To więcej o ponad 12 milionów, niż w ubiegłym roku. Ostateczny wynik finansowy finału poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia.

W tym roku WOŚP zbierał środki dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Źródło: Sport Evolution

fot. Łukasz Widziszowski (nagłówek), Michał Kwaśniewski