19. Cracovia Maraton odwołany. „Nie będziemy przedłużać Waszych i swoich nadziei”

Zaplanowany na 25 kwietnia 19. Cracovia Maraton wraz z biegami towarzyszącymi nie odbędzie się – podał dzisiaj w komunikacie Zarząd Infrastruktury Sportowej. Powodem odwołania imprezy są aktualnie obowiązujące obostrzenia związane trwającą pandemią koronawirusa.

Organizatorzy nie zdecydowali się przełożyć maratonu na jesień, ponieważ na drugie półrocze 2021 roku zaplanowali już 4. Bieg Trzech Kopców i 7. Cracovia Półmaraton Królewski.  Oznacza to, że w stolicy Małopolski maraton nie odbędzie się drugi rok z rzędu.

– Nadszedł ten dzień, w którym postanowiliśmy, że nie będziemy przedłużać Waszych i swoich nadziei na to, że spotkamy się w kwietniu w Krakowie – napisali organizatorzy. – Nie chcemy również po raz trzeci przesuwać terminów imprez – wiemy, że niełatwo jest przeorganizować po raz kolejny wszystkie kwestie związane z przygotowaniem do startu, noclegami, transportem – dodali.

Co z opłatami startowymi?

Wszyscy, którzy są zapisani na listy startowe i uiścili opłaty za udział w 19. Cracovia Maraton, Cracovia Maraton na Rolkach, 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego oraz Biegu Nocnym na 10 km do 30 kwietnia 2021 roku mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej.

Aby otrzymać pieniądze należy  wysłać e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji.

Osoby, które nie wystąpią o zwrot opłaty startowej będą miały przeniesione wpisowe na 2022 rok.

– Razem ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego, cały czas podejmujemy działania zmierzające do wypracowania konsensusu z władzami państwowymi i sanitarnymi, a przede wszystkim uzyskania „zielonego światła” dla organizacji w tym roku wydarzeń sportowych w jakkolwiek ograniczonej, acz tradycyjnej formule, z zachowaniem reżimu sanitarnego – napisali organizatorzy w komunikacie.

Wcześniej decyzję o odwołaniu wiosennych imprez biegowych podjęli m.in. organizatorzy 15. Półmaratonu Warszawskiego i 13. PKO Poznań Półmaratonu.

Źródło: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

fot. cracoviamaraton.pl