Jaka kadra Polski na Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021?

Jak poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki kadra biało-czerwonych na Halowe Mistrzostwa Europy liczyć będzie 45 osób. Impreza odbędzie się w dniach 4-7 marca w Toruniu.

W reprezentacji Polski nie zabraknie obrońców tytułów z Glasgow m.in. kulomiota Michała Haratyka, czy sprinterki Ewy Swobody. Obok doświadczonych zawodników koszulki z orzełkiem założą w Toruniu także wschodzące gwiazdy krajowej lekkoatletyki. Młode pokolenie reprezentować będzie m.in. rekordzistka kraju juniorek w biegu na 400 metrów Kornelia Lesiewicz, czy 20-letnia Pia Skrzyszowska, która w tym sezonie pokonała już 60 metrów przez płotki w 7.98.

Jak podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski polscy zawodnicy prezentują ostatnio formę pozwalającą z optymizmem spoglądać na start w Arenie Toruń. Biało-czerwoni przystąpią do zawodów w roli faworyta – dwie poprzednie edycje europejskiego czempionatu w hali kończyli na pozycji lidera klasyfikacji medalowej.

– Ostatnie edycje halowych mistrzostw były bardzo udane dla naszej reprezentacji. Teraz czas na sprawdzian we własnej hali. Nie chcę prognozować ile medali zdobędzie nasza reprezentacja, ale jestem przekonany, że każdy z zawodników zrobi wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Polscy lekkoatleci dobrze przepracowali okres przygotowawczy i podczas mistrzostw w Toruniu dostarczą wielu pozytywnych emocji – zapewnia prezes Olszewski.

Jednym z wydarzeń, na które będą czekać polscy kibice będzie występ żeńskiej sztafety 4 x 400 metrów, czyli Aniołków Matusińskiego. W tej konkurencji biało-czerwone zdobyły w trzech ostatnich edycjach halowych mistrzostw brąz i dwa złota.

– Zdobyłyśmy tytuły w 2017 roku w Belgradzie i dwa lata temu w Glasgow. Teraz chcemy ponownie zwyciężyć. Co prawda widać jak mocne są ostatnio np. Holenderki, ale my będziemy mieć przecież przewagę własnej hali. Szkoda tylko, że na trybunach nie zasiądą kibice – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik.

36. Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Arenie Toruń pomiędzy 4 i 7 marca. Bezpośrednie relacje z imprezy będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Toruń będzie drugim polskim miastem-gospodarzem halowych mistrzostw Europy. Poprzednio zawody tej rangi gościła w naszym kraju w roku 1975. Impreza odbyła się wówczas w Katowicach.

Pełny skład reprezentacji Polski

Źródło: PZLA.pl

Fot. Paweł Skraba