Już można zapisywać się na 8. Nocny PKO Białystok Półmaraton

Ruszyły zapisy na 8. PKO Nocny Białystok Półmaraton, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca. W programie imprezy jest bieg główny na dystansie 21,097km oraz bieg towarzyszący na 5km. Do końca marca opłata startowa za udział w półmaratonie wynosi 90 złotych. 

To będzie wyjątkowa edycja półmaratonu w Białymstoku co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, ze względu na pandemię koronawirusa impreza odbędzie się nie jako dotychczas w maju, lecz w czerwcu. Po drugie zaś, biegacze ruszą na ulice stolicy Podlasia już po zmroku.

Dwa rodzaje koszulek

Uruchamiając zapisy organizatorzy z Fundacji Białystok Biega przygotowali trzecią niespodziankę i udostępnili biegaczom dwa wzory koszulek technicznych. 

– Do wyboru macie dwa rodzaje koszulek! Tak, możecie zdecydować, którą koszulkę chcecie otrzymać w pakiecie startowym. Jest tylko jedno małe “ale”… Koszulek będziemy mieli mniej więcej 50/50, więc spieszcie się z wyborem. Zaznaczamy, że może zdarzyć się tak, że za kilka dni konkretnego rozmiaru z danego modelu już nie będzie, więc… kto pierwszy ten lepszy – oczywiście, tylko wtedy kiedy zakochacie się w jednym z kolorów – napisali w mediach społecznościowych. 

Impreza rozpocznie się w sobotę 19 czerwca od 8. PKO Nocnego Białystok Półmaratonu, dzień później odbędzie się Bieg na 5.  W półmaratonie będzie mogło wystartować maksymalnie 2,5 tysiąca osób, a w biegu towarzyszącym kolejne 1,5 tysiąca zawodników. Przy rejestracji biegacze będą proszeni o wskazanie czasu, w jakim planują ukończenie biegu. 

Ile kosztują pakiety startowe?

Do końca marca opłata startowa na półmaraton wynosi 90 złotych, następnie co miesiąc będzie rosła o 10 złotych. Najwięcej, bo 120 złotych zapłacą biegacze, którzy zapiszą się po 1 czerwca. Ceny pakietów startowych na Bieg na 5 zaczynają się od 60 złotych.

W czasie rejestracji każdy z zawodników może przeznaczyć dodatkową, dowolną kwotę na Fundację „Naszpikowani”.

Zgłoszenia internetowe będą prowadzone do 13 czerwca 2021 roku lub do wyczerpania limitu miejsc. Formularze i regulaminy dostępne są na tej stronie.

 red