Nadchodzi trzeci sezon Ninja Warrior Polska. Dla kogo 150 tysięcy złotych?

Jeszcze żadnemu Polakowi nie udało się przejść w całości legendarny tor przeszkód, godny prawdziwych Wojowników Ninja. Wiosną kolejni kandydaci podejmą to ekstremalne wyzwanie, a najbardziej zdeterminowani powrócą, by raz jeszcze przekroczyć własne granice. Premierowy odcinek Ninja Warrior Polska pojawi się na antenie Polsatu 2 marca o godzinie 20:05.

Ninja Warrior Polska to program oparty na japońskim formacie Ninja Warrior, który pozwala śledzić zmagania uczestników z wymagającymi przeszkodami oraz samym sobą. Show ma wierne grono widzów, kreuje wzory do naśladowania i motywuje do zmiany stylu życia.

Uczestnicy każdej edycji Ninja Warrior Polska walczą o miano króla sprawności, wybitnego atlety i członka elitarnej grupy kilkunastu osób z całego świata, szczycących się tytułem Wojowników Ninja.

Nagroda pieniężna w wysokości 150 tysięcy złotych to tylko dodatek do chwały, jaka okryje pierwszego Polaka, który pokona wszystkie 32 przeszkody, w tym morderczą Górę Midoriyama. Wysoka na ponad 23 metry stalowa konstrukcja to kulminacja zmęczenia dla uczestników show oraz emocji dla widzów śledzących ich zmagania.

Kto wśród uczestników?

Wśród śmiałków, którzy w trzeciej odsłonie  rzucą wyzwanie najsłynniejszemu torowi, znajdą się ci, których zdążyliśmy poznać w poprzednich edycjach, m.in.: Robert Bandosz (last man standing z drugiej odsłony programu), Paweł Murawski – atleta o poruszającej historii, zdobywający obecnie sportowe szczyty, niestrudzony weteran wszystkich sezonów – model i fizjoterapeuta Michał Baryza czy wicemistrz świata w siatkówce Łukasz Kadziewicz.

Swoich sił na torze Ninja spróbują także m.in. mister Polski z 2014 roku Rafał Maślak oraz wokalista zespołu Feel Piotr Kupicha.

W tym sezonie bardzo mocno zaakcentują swoją obecność kobiety, które są silne jak nigdy dotąd. Łączy je jeden cel – chcą udowodnić, że Ninja może być kobietą! Wśród nich zobaczymy między innymi znane pięściarki Ewę Piątkowską i Sandrę Drabik, mistrzynię świata w kickboxingu Różę Gumienną, a także byłą Miss Polski i Miss Universe Olgę Buławę.

Tak jak poprzednio program poprowadzi Karolina Gilon. Zmagania na torze przeszkód omawiać będą dziennikarz i komentator Polsat Sport Jerzy Mielewski oraz zawodnik i komentator MMA Łukasz „Juras” Jurkowski.

Najbliżej pokonania finałowego toru przeszkód i zdobycia legendarnej Góry Midoriyama w pierwszej edycji był Jakub Zawistowski, a w drugiej wspomniany już Robert Bandosz.

Ilu widzów?

Ninja Warrior Polska to program emitowany od września 2019 roku na antenie telewizji Polsat. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że pierwsza edycja show zgromadziła średnio około 1,5 mln widzów, a drugą oglądało prawie 1,2 mln osób.

red

fot. Maciej Piorko