PKO Białystok Półmaraton będzie nocny! Nowa data imprezy

Organizatorzy 8. PKO Białystok Półmaratonu ogłosili dzisiaj, że przesuwają bieg z 9 maja na 26 czerwca. Jednocześnie  dowiedzieliśmy się, że zawodnicy na ulice stolicy Podlasia ruszą dopiero po zmroku. Zapisy na imprezę rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

8. PKO Nocny Białystok Półmaraton – tak od dzisiaj brzmi pełna nazwa największej imprezy biegowej w Polsce wschodniej. Organizująca to wydarzenie Fundacja Białystok zmianę daty biegu oraz jego formuły tłumaczy przedłużającymi się obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

– Cel mamy dość jasny – bardzo nam zależy na tym, aby jak najbardziej urealnić możliwość organizacji biegu. Uważamy, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż na koniec czerwca dane nam będzie wspólnie pobiegać – napisali w mediach społecznościowych. 

Fundacja Białystok Biega podkreśla, że w przypadku utrzymania obostrzeń i odwołania biegu, opłaty startowe zostaną zwrócone lub przeniesione na nowy termin. Decyzja w tej sprawie zawsze ma leżeć w gestii zawodnika. Osoby zapisane na majowy termin mogą zadecydować o pozostawieniu opłaty na czerwiec lub o zwrocie.

Organizatorzy zastrzegają możliwość podziału na mniejsze lub większe grupy startowe w zależności od obowiązujących w czasie biegu restrykcji związanych z pandemią COVID-19.

Zapisy na bieg mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

Źródło: Fundacja Białystok Biega