PKO Nocny Białystok Półmaraton tydzień wcześniej

8. PKO Białystok Półmaraton ostatecznie odbędzie się w dniach 19-20 czerwca, czyli o tydzień wcześniej niż pierwotnie podali organizatorzy. Nie zmienia się nocna formuła imprezy, biegacze ruszą na ulice Białegostoku już po zmroku. 

O zmianę terminu imprezy z 26 czerwca na weekend 19-20 czerwca poprosił prezydent miasta. Okazało się, że taka korekty daty jest nawet na rękę organizatorom z Fundacji Białystok Biega, ponieważ umożliwia uzupełnienie programu wydarzenia o odbywający się od 2014 roku bieg towarzyszący na dystansie 5km.

– Bijemy się w piersi i przepraszamy za podaną datę sprzed kilku dni. Z tej radości i z tęsknoty za Wami podaliśmy informację zbyt szybko – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych. – Mamy nadzieję, że poprzedni termin jeszcze nie zadomowił się w Waszych kalendarzach i nowy przyjmiecie równie entuzjastycznie – dodali.

Ostateczny plan na imprezy zakłada, że 19 czerwca odbędzie się PKO Nocny Białystok Półmaraton, a dzień później PKO Bieg na 5. Zapisy na obie imprezy ruszą jeszcze w tym tygodniu.

Organizatorzy zapewniają, że w przypadku utrzymania obostrzeń i odwołania biegu, opłaty startowe zostaną zwrócone lub przeniesione na nowy termin. Decyzja w tej sprawie zawsze będzie leżała w gestii zawodnika. Osoby, które są zapisane na majowy termin mogą przenieść opłatę na czerwiec lub poprosić o jej zwrot.

Źródło: Fundacja Białystok Biega