Polar przedstawił nowy czujnik tętna. Koniec ze zwilżaniem elektrod

Fińska marka Polar wprowadziła do oferty nowy optyczny czujnik tętna o nazwie Verity Sense. To sensor, który nie musi być umieszczony na klatce piersiowej. Może być owinięty wokół ramienia, przypięty do okularów pływackich lub umieszczony w innym miejscu, ściśle przylegającym do skóry pod obcisłą odzieżą. 

Verity Sense to ewolucja sensorów Polar OH1 i H10. Nowy czujnik fińskiej marki posiada akumulator wytrzymujący do 20 godzin treningu oraz pamięć pozwalająca na zapis do 600 godzin treningu. Łączy się z urządzeniami oddalonymi od niego nawet o 150 metrów.

Jak deklaruje marka Polar, czujnik Verity Sense charakteryzuje wszechstronność i kompaktowy wygląd. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wyposażone jest tylko w jeden przycisk, a do poprawnego działania nie jest wymagane zwilżenie elektrod.  Sensor pozwala na precyzyjny pomiar tętna w czasie rzeczywistym w sportach, w których pomiar na klatce piersiowej lub nadgarstku nie byłby możliwy lub wygodny.

Producent zapewnia, że jest to produkt, który dobrze sprawdzi się np. w sportach drużynowych – piłce nożnej, siatkówce czy koszykówce. Dzięki specjalnemu klipsowi, mocowanemu na pasku okularków pływackich, Polar Verity Sense automatycznie mierzy tętno, pokonany dystans i tempo podczas treningu w basenie.

Uniwersalny czujnik

Podobnie jak czujniki poprzedniej generacji Polar, czyli H10, H9 oraz OH1 czujnik Verity Sense można sparować urządzeniami innych producentów (Garmin, Suunto) przy wykorzystaniu technologii Bluetooth Smart i ANT+. Sensor można połączyć także z innymi aplikacjami sportowymi w telefonie komórkowym.

Czujnik Verity Sense jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej marki Polar w cenie 399 złotych.

Źródło: Polar