Kontuzja zamknęła drogę Marcina Chabowskiego do Tokio

Marcin Chabowski poinformował dzisiaj w mediach społecznościowych, że doznał zmęczeniowego pęknięcia IV kości śródstopia. Ten uraz oznacza, że aktualny mistrz Polski w maratonie nie wystartuje na wiosnę w biegu na królewskim dystansie i tym samym nie uzyska przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

– Niestety nie mam dla siebie i dla Was dobrej wiadomości. Rezonans mojej stopy wykazał zmęczeniowe pęknięcie IV kości śródstopia i czeka mnie 6-8 tyg przerwy od biegania. Tym samym mam z głowy maraton i starty w pierwszej części sezonu. Przykre jest to, że kontuzja pojawiła się nagle i do uszkodzenia musiało dojść na treningu tempowym.Tym samym z dnia na dzień zostałem pozbawiony szansy do walki o kwalifikację IO w Tokio – napisał na Facebooku.

Marcin Chabowski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich biegaczy długodystansowych. Jest multimedalistą mistrzostw Polski.

Już siedmiokrotnie okazywał się najlepszy w kraju na dystansie 10km, poza tym w kwietniu ubiegłego roku w Warszawie sięgnął po swój pierwszy złoty medal MP w maratonie.

Wygrał z czasem 2:13:10, który był jednak dość odległy od olimpijskiego minimum wynoszącego 2:11:30.

Rezultat uzyskany przez Chabowskiego podczas ubiegłorocznego ORLEN Warsaw Marathon był również sporo gorszy od maratońskiego rekordu życiowego biegacza z Wejcherowa, który wynosi 2:10:07. To piąty czas w polskich lekkoatletycznych tabelach.

red

fot. ORLEN Warsaw Marathon