Trwają zapisy na I Bieg „Wygraj z Depresją”

W niedzielę, 21 lutego w Warszawie odbędzie się bieg przełajowy na dystansie 10km  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który wypada w przyszły wtorek. Trasa zawodów zostanie wytyczona w międzyleskich lasach. Organizatorzy przekażą 10 zł z każdego zakupionego pakietu rzecz Fundacji działającej przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu.

– Problem depresji jest nam bardzo bliski i dotyka coraz większej liczby ludzi. My chcemy ten problem nagłaśniać, gdyż ciągle jeszcze depresja jest traktowana jako fanaberia, temat tabu lub temat wstydliwy. Jest to jednak poważna choroba – tłumaczą organizatorzy. – Przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją chcemy spotkać się z Wami w lesie, żeby w trakcie tego 10-kilometrowego biegu choć na chwilę uwolnić się od trosk i zmartwień, uwolnić endorfiny i poczuć niezwykłą satysfakcję z faktu, że ruszyliśmy się choć na chwilę – zapraszają.

Bieg będzie rzeczywisty, rozgrywany w formule indywidualnej. Ze względu na obostrzenia covid równolegle będzie mogło wystartować maksymalnie 5 osób. Miejsce startu i mety będzie oddalone od siebie, aby jak najbardziej oddalić osoby zaczynające i kończące bieg.

Trasa zostanie udostępniona zawodnikom o godzinie 9:00. Każdy uczestnik będzie miał możliwość pokonania dystansu 10km najpóźniej do godziny 14:30.

– Profil trasy jest bardzo przyjemny i niezbyt wymagający. Dopiero w końcówce znajdziecie parę podbiegów, które mogą dać się szczególnie we znaki zmęczonym nogom. W większości trasa pokrywa się z istniejącymi szlakami rowerowymi i biegowymi, ale Paweł Kołodziejek odpowiedzialny m.in. za projekt Rowerowy Wawer sprytnie połączył szlaki w jedną całość i wyszła z tego malownicza pętla – informują organizatorzy.

Zapisy prowadzone będą do 18 lutego do godziny 21:00 na tej stronie internetowej.

Miasteczko zawodów będzie ulokowane przy „Czarnym Stawie”, do którego najlepiej dojechać od ul. Kociszewskich. Pakiet startowy kosztuje 60 zł. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymają pakiety startowe, w których będą m.in: numer startowy, koszulka okolicznościowa i pamiątkowy medal.

mat pras.