Trwają zapisy na Wings For Life World Run

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny charytatywny bieg Wings for Life World Run znów odbędzie się wyłącznie w formule wydarzenia wirtualnego. Pomysł na zawody jest taki sam, jak w ubiegłych latach, meta wciąż będzie gonić uczestników. Podobnie jak przed rokiem, biegacze będą startować na własnych trasach z aplikacją mobilną.

Uczestnicy globalnego wydarzenia po raz ósmy pobiegną dla tych, którzy nie mogą. Organizatorzy zadecydowali, że Wings for Life World Run 2021 po raz drugi odbędzie się wyłącznie dzięki aplikacji mobilnej. Bieg nie przyjmie jednak formy długoterminowego wyzwania, a regularnego startu.

Biegacze na całym świecie wyruszą przed siebie 9 maja, o godzinie 13:00 czasu lokalnego, a aplikacja będzie na bieżąco informować ich o pozycji w Globalnym Rankingu.

– Wydarzenia ostatniego roku pokazały nam, jak trudno żyć z ograniczeniami. Dla wielu z nas są one jednak tylko tymczasowe. Osoby dotknięte urazami rdzenia kręgowego muszą zmagać się z ograniczeniami przez całe życie. Chcemy to zmienić i dać im nadzieję na powrót do sprawności. Zachęcam wszystkich do dołączenia do nas, gdziekolwiek chcecie – zachęca Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu.

Aplikacja zdała egzamin

Aplikacja Wings for Life World Run to rozwiązanie, które sprawdziło się już podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia, umożliwiając jednoczesny start ponad 77 tysiącom uczestników na całym świecie. W Polsce, 3 maja 2020 wystartowało prawie 9 tysięcy osób.

W tym roku organizatorzy pracują nad tym, by aplikacja jeszcze lepiej oddała atmosferę biegu masowego. 9 maja uczestnicy będą mogli wziąć udział w rozgrzewce przed startem, a także sprawdzać lokalizację wirtualnej, ruchomej mety, która wyruszy za nimi 30 minut po rozpoczęciu biegu.

Do większej mobilizacji biegaczy zachęcać będą komunikaty głosowe w polskiej wersji językowej, a także wiadomości udostępniane przez biegaczy z całego świata. Każdy uczestnik może biec indywidualnie, w dowolnym miejscu lub dołączyć do zorganizowanego biegu z aplikacją w jednej z wielu lokalizacji w całej Polsce.

Zapisy trwają

Zapisy trwają na tej stronie. Wpisowe na bieg wynosi 70 zł, a 100% wszystkich opłat wesprze badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym. Na osoby, które zarejestrują się do końca marca, czeka 8 tysięcy biegowych t-shirtów od New Balance – lokalnego partnera Wings for Life World Run.

mat pras.

fot. Roman Rudakov