W niedzielę ruszają zapisy na 38. Bieg Chomiczówki. Będzie tylko 500 miejsc

Już w najbliższą niedzielę, 21 lutego o godzinie 10:00 wystartują zapisy na 38. Bielański Bieg Chomiczówki. Ze względu na pandemię zawody wyjątkowo odbędą się poza osiedlem Chomiczówka w formule biegu z indywidualnym pomiarem czasu. Organizatorzy przygotowali pulę 500 miejsc.

Organizatorzy Biegu Chomiczówki imponują wytrwałością. Już dwukrotnie odwlekali start zapisów, ale za każdym razem zapewniali, że bardzo chcą, aby impreza w 2021 roku się odbyła. Wygląda na to, że zamierzają dotrzymać słowa, bo już jutro ruszą zapisy na bieg, który zaplanowano na 21 marca.

Jeśli impreza dojdzie do skutku, będzie to jeden z bardzo nielicznych biegów ulicznych dla amatorów wiosną tego roku.

Jaka trasa?

W tym roku odbędą się wyłącznie zawody na dystansie 15km. Organizatorzy zrezygnowali z rozgrywania 5 kilometrowego Biegu o Puchar Bielan, który zwykle towarzyszył imprezie. Trasa zawodów wyjątkowo nie będzie prowadzić ulicami osiedla Chomiczówka, ale zostanie wytyczona na zamkniętym terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Marymonckiej 34 w Warszawie.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na bieżni stadionu lekkoatletycznego. Rywalizacja toczyć będzie się na 4 pętlach o długości 3600m każda. Na przeważającej części trasy będzie nawierzchnia będzie asfaltowa, chociaż do pokonania będą również odcinki tartanowe i żwirowe.

Bieg odbędzie się w reżimie sanitarnym. Organizatorzy zapowiadają, że przed wejściem do strefy startu dokonywany będzie pomiar temperatury. Do udziału w imprezie nie zostaną dopuszczone osoby, u których elektroniczny termometr wskaże powyżej 37,5 stopnia Celsjusza. Na terenie AWF obowiązywał będzie nakaz zasłaniania ust i nosa.

Startujesz o której chcesz

Inaczej niż w ubiegłych latach nie będzie startu wspólnego. Zawodnicy będą mogli rozpocząć bieg o dowolnej porze między 10:00 a 14:00. Systemy pomiaru czasu zarejestrują indywidualny wynik każdego uczestnika. Najszybszych 50 biegaczy wystartuje między godziną 12:00 a 12:15. Zostaną wyłonieni na podstawie czasów zadeklarowanych w trakcie zapisów.

Ostatni biegacze będą mogli ruszyć na trasę o godzinie 14:00. Osoby, które wystartują po godzinie 13:00 obowiązywać będzie limit czasu wynoszący 2 godziny i 30 minut.

Na godzinę 14:00 organizatorzy zaplanowali dekorację najlepszych biegaczy w kategorii kobiet i mężczyzn.

Zapisy już w niedzielę

Zapisy na bieg wystartują w niedzielę 21 lutego i będą prowadzone na tej stronie. Opłata startowa wynosi 50 złotych, a w pakiecie znajdzie się okolicznościowa koszulka, numer startowy z chipem i gadżet biegowy. Po ukończeniu biegu na zawodników czekać będzie medal oraz posiłek regeneracyjny.

Bieg Chomiczówki to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego organizatorem jest Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

red

fot. facebook.com/bielanskibiegchomiczowki