43. Maraton Warszawski uruchomił zapisy

Wczoraj ruszyły zapisy na 43. Maraton Warszawski, który odbędzie się 26 września. Organizatorzy przygotowali pulę 3 tysięcy miejsc. Do 12 maja rejestrować mogą się wyłącznie biegacze w ramach ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze. 

Zawodnicy mogą wybrać jedną z dziewięciu organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę, zachęcając bliskich i znajomych do wpłat na szczytny cel. Wszyscy, którzy do połowy maja zbiorą kwotę minimalną 450 zł, otrzymają od wspieranej organizacji dobroczynnej numery startowe 43. Maratonu Warszawskiego.

Zapisy prowadzone są na tej stronie internetowej.

– Stawiamy w tym roku jeszcze bardziej na akcję charytatywną #BiegamDobrze, bo chcemy pokazać, że bieganie i imprezy biegowe to coś znacznie więcej niż sport. W czasach, gdy troska o innych stała się niemal nakazem obywatelskim, danie pierwszeństwa w zapisach tym, którzy chcą pomóc potrzebującym wydała nam się jedynym racjonalnym krokiem – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Wśród organizacji, na rzecz których można zbierać środki są: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll. Wygraj Życie!, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, UNICEF, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Non Iron i Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

– Od początku istnienia akcji #BiegamDobrze rośnie liczba biegaczek i biegaczy, którzy wybierają ścieżkę charytatywną i biegną dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i innych organizacji. Od 2015 r. czyli od początku naszej współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”, zebrane fundusze pozwoliły nam jeszcze skuteczniej działać na rzecz dzieci. Wsparły między innymi funkcjonowanie 116 111 telefonu dla dzieci i młodzieży. To ogromna i realna pomoc, za którą dziękujemy powiedziała Katarzyna Czerska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Po 12 maja ruszą zapisy w ramach ścieżki tradycyjnej, oczywiście pod warunkiem, że zostaną wolne miejsca z puli 3 tysięcy pakietów. Opłata startowa wynosić będzie 200 złotych.

Co ważne, przez cały czas trwania zapisów wciąż będzie można zakładać zbiórki #BiegamDobrze oraz kontynuować te, które nie osiągnęły kwoty minimalnej w pierwszym etapie rejestracji.

Możliwość rejestracji zakończy się wraz z wyczerpaniem łącznego limitu 3 tysięcy miejsc startowych.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski