ASICS dał ubraniom drugie życie. Stworzył kolekcję SUNRISE REBORN

ASICS stworzył limitowaną linię butów do biegania, SUNRISE REBORN, które zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu odzieży zebranej w Japonii. 

Drugie życie ubrań

Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na przeróbkę i zmianę stylu materiałów z recyklingu. W taki sposób ASICS produkuje m.in. sprzęt sportowy dla japońskiej kadry na międzynarodowe imprezy sportowe.

Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa modele butów do biegania – METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w barwach czerwieni wschodzącego słońca. Ten ostatni model dostępny jest na stronie asics.pl i kosztuje 800 złotych. Z materiałów pochodzących recyklingu wykonane są cholewki butów.

– Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc naszą planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Yasuhito Hirota, prezes firmy ASICS Corp.

ASICS przyjazny dla środowiska

SUNRSE REBORN to kolejny krok w trwającej misji ASICS mającej na celu zminimalizowanie wpływu jej produktów na środowisko na całym świecie. Do 2030 roku japońska marka zamierza zredukować emisję CO2 o 55% w porównaniu z 2015 rokiem i zwiększyć  do poziomu co najmniej 60% wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w swoich centrach biznesowych.

Do 2050 roku ASICS ma być firmą nuetralną dla klimatu z zerową emisją CO2 do atmosfery.

W tym celu ASICS angażuje się w szeroki wachlarz inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym w zamianę standardowych materiałów poliestrowych w swoich butach i produktach odzieży sportowej na poliester pochodzący z recyklingu.

Japońska marka stworzyła również ekologiczne opakowanie na buty wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu i atramentu na bazie wody, przy użyciu około 10% mniej papieru i 50% mniej atramentu. Dzięki temu ASICS zmniejsza roczną emisję CO2 o około 1200 ton.

Źródło: ASICS