ASICS z drugą odsłoną energooszczędnego modelu GLIDERIDE

Na rynku właśnie zadebiutował treningowy model ASICS GLIDERIDE 2 adresowany do biegaczy, którzy chcą biegać dalej optymalnie wykorzystując dostępne zasoby energii. Buty niezmiennie wyróżnia eliptyczny kształt podeszwy, który wskazuje na zastosowanie w niej technologii GUIDESOLE poprawiającej takie parametry biegu jak stabilizacja i sprężystość. 

Aby biegać dalej

ASICS posiada naukowe dowody na to, że buty GLIDERIDE 2 pozwalają oszczędzać energię podczas długiego biegu. Wpływ na to ma mieć mniejsze zapotrzebowanie na nią w kolejnych fazach cyklu biegowego kroku – od uderzenia stopą o podłoże, aż do wybicia się z palców. Dzięki łódeczkowatemu kształtowi podeszwy biegacz jest w stanie pokonać dłuższy dystans bez zmęczenia.

Producent zapewnia, że buty GLIDERIDE 2 dobrze sprawdzą się np. podczas długich rozbiegań. Na komfort użytkowania wpływa dobrze dopasowana, ulepszona cholewka. Tworzy ją specjalnie zaprojektowana siatka zapewniająca dobre właściwości wentylacyjne, która w trakcie biegu dostosowuje się do ruchu stopy. Trzymanie przodostopia wspiera pozbawiony szwów ozdobny nadruk 3D.

Miękki, ale sprężysty

Za amortyzację w modelu GLIDERIDE 2 odpowiada technologia FlyteFoam, która znajduje się w górnej warstwie podeszwy środkowej. Jej zadaniem jest zapewnianie miękkiego lądowania, a rozwiązanie FlyteFoam Propel w dolnej warstwie gwarantować ma efektywny zwrot energii przy odbiciu.

Poza tym  w przedniej części buta, pomiędzy wspomnianymi warstwami, znajduje się  płytka, która pomaga zachować integralność podeszwy środkowej. Powierzchnia zewnętrzna podeszwy pokryta jest dobrze znaną z innych modelów ASICS gumą AHARPLUS.

– Wszystkie nasze działania w 2021 roku koncentrują się na wspieraniu pozytywnego wpływu sportu na zdrowie psychiczne i inspirowaniu ludzi na całym świecie do osiągnięcia równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Zachęcamy wszystkich do podjęcia aktywności fizycznej o wschodzie słońca, które stanowi symbol nadziei. Wprowadzenie na rynek odświeżonego modelu GLIDERIDE jest dla nas ostatnim krokiem w tej podróży. Nie ma lepszej możliwości doświadczenia korzyści płynących z energooszczędnych butów niż wpisanie się w naszą ideę  „W zdrowym ciele, zdrowy duch”  – powiedział Kenichi Harano, z Instytutu Nauk o Sporcie ASICS w Kobe.

Buty ASICS GLIDERIDE 2 są dostępne w cenie 670 złotych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w sprzedaży detalicznej, online i specjalistycznych sklepach biegowych.

Źródło: ASICS