Nowa impreza na bieżni w stolicy. Zapisy ruszą 8 marca!

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w maju na biegowej mapie stolicy pojawią się zupełnie nowe zawody. W szranki o tytuł najlepszej w kraju drużyny biegowej stanie jedynie 16 zespołów, a arenę zawodów stanowić będzie jedna z warszawskich bieżni lekkoatletycznych.

Istnieją w Warszawie od lat imprezy o podobnym formacie takie jak Warsaw Track Cup, czy mityng 1 MILA. Jednak pomysł Fundacji „Maraton Warszawski” na Mistrzostwa Drużyn Biegowych jest zupełnie nowy ze względu na szeroki wybór dystansów oraz system punktowania zawodników.

Całodniowa impreza ma się odbyć 9 maja na jednym ze stołecznych stadionów lekkoatletycznych. W ich składach wymagana będzie obecność zarówno pań, jak i panów, którzy będą zdobywać punkty w biegowych konkurencjach.

Rywalizacja będzie toczyła się w 4 konkurencjach indywidualnych na dystansach od 1000m do 5000m. Najbardziej emocjonującym jej elementem ma być sztafeta, która rozstrzygnie losy walki o tytuł najszybszej drużyny w kraju.

Zapisy już w poniedziałek

Otwarta rejestracja na Mistrzostwa Drużyn Biegowych ruszy w poniedziałek, 8 marca.

Propozycja udziału ma być skierowana nie tylko do zorganizowanych grup, lecz także do drużyn firmowych czy chociażby skrzykniętych na potrzeby rywalizacji grup znajomych. Ograniczony do 16 ekip limit uczestników sprawia, że spragnieni rywalizacji biegacze nie powinni długo zwlekać z decyzją.

Drużynowy format wydarzenia w atrakcyjnej i zupełnie nowej formule, a także możliwość aktywnego spędzenia dnia w gronie biegowych przyjaciół z pewnością znajdzie wielu entuzjastów, szczególnie w dobie zapaści, która trwa już ponad rok. Dlatego termin 9 maja warto już teraz zarezerwować sobie w przeważnie pustych biegowych kalendarzach.

Znamy pierwszych uczestników

Udało nam się ustalić, że jedną z ekip, które już szykują się do startu są „Piekielni Warszawa”, do której należy m.in. Bartosz Olszewski, Bartłomiej Falkowski, Katarzyna Gorlo i Łukasz Oskierko.

– Skład Piekielnych na te zawody nie jest jeszcze znany. Będziemy robić eliminacje, bo u facetów może być więcej chętnych niż miejsc. Sam nie wiem będę się czuł po Goleniowie (24 kwietnia odbędą się tam Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000m – przyp red.). Planuję zrobić roztrenowanie, więc też nie wiem, czy pobiegnę. Ale ekipę oczywiście wystawiamy – powiedział nam Bartłomiej Falkowski z „Piekielnych Warszawa”.

Warto obserwować fanpage Facebook Maratonu Warszawskiego, gdzie wraz ze startem zapisów będzie można uzyskać komplet informacji o tym nowym wydarzeniu.

red

fot. Austris Augusts, Jonathan Chng/ Unsplash