PUMA wraca do gry. Na rynek trafią cztery nowe modele butów biegowych

Nieobecna od kilku lat na rynku biegowym marka PUMA powraca z nowymi modelami treningowymi i treningowo-startowymi. Do sklepów wkrótce trafią buty Deviate, Velocity, Liberate i Eternity, w których za amortyzację odpowiada pianka NITRO.

Nowe technologie

Jak czytamy w komunikacie prasowym „PUMA postanowiła zredefiniować swoje produkty, a także opracować nowe technologie, zapewniające jak największy możliwy komfort w czasie biegów”.

Wśród nich warto wymienić umieszczoną w podeszwach butów piankę NITRO, która według zapewnień producenta zapewnia biegaczom lepszą kombinację amortyzacji, odbicia i lekkości niż jakakolwiek poprzednia pianka tego producenta. Jest o 50% lżejsza niż standardowa pianka EVA i o 35% lżejsza niż pianka Pro-Foam Lite.

Za stabilizację w nowych butach PUMA odpowiada system runGUIDE, który ma za zadanie podtrzymywania prawidłowego ułożenia stopy podczas biegu.  W butach zawierający taką technologię pojawia się wzmocniony fragment śródstopia.

Wreszcie PUMA dołączyła również do marek, które oferują buty startowe z wbudowaną w podeszwę płytką z włókna węglowego, która pozwala dodatkowo napędzać ruch stóp biegacza. Taką innowację, która nosi nazwę innoPLATE będzie można znaleźć m.in. w modelu Deviate Nitro.

– PUMA Running postawiło sobie za cel umożliwienie biegania praktycznie bez wysiłku – powiedziała Erin Longin, Global Director w dziale Running and Training firmy PUMA. – Nasze nowe buty do biegania są wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie, takie jak pianka NITRO, dzięki której buty są niezwykle lekkie i responsywne. To sprawia, że biegacz zużywa mniej energii, co przekłada się na bardziej efektywne osiąganie wyznaczonych celów – dodaje.

PUMA wierzy w kobiety

Nowa linia butów PUMA Running zawiera specjalnie zaprojektowane modele dla biegaczek, w tym zupełnie nową, dostosowaną do kobiecej stopy podeszwę we wszystkich czterech modelach. PUMA wierzy, że kobiety są przyszłością biegania, dlatego też podpisała kontrakt z najlepszymi zawodniczkami w tej dyscyplinie: Molly Seidel, Gesa Krouse, Aisha Praught Leer, Fiona O’Keefe i Taylor Werner.

Modele Deviate, Velocity, Liberate i Eternity będą dostępne od 4 marca na stronie PUMA.com, w salonach PUMA i u oficjalnych partnerów handlowych.

red