W Słupsku będą ścigać się sztafety. Stawką tytuł mistrza Polski

Ponad 730 zawodników zgłoszono do rywalizacji w mistrzostwach Polski w sztafetach. Zawody odbędą się 13 i 14 maja na stadionie w Słupsku.

 Swoje reprezentacje wystawi w Słupsku blisko 70 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. W programie zawodów znajdują się popularne sztafety mieszanej 4 x 400 metrów oraz konkurencje nietypowe. Zawody wystartują m.in. w biegach rozstawnych 4 x 200 metrów oraz 4 x 800 metrów. W sumie rozegranych zostanie 14 konkurencji.

– Mistrzostwa Polski w sztafetach to zawody, które doskonale promują lekkoatletykę. Cieszymy się, że tak wielu zawodników przyjedzie do Słupska. To będzie prawdziwe święto sztafet, które są niezwykle widowiskowymi i dynamicznymi konkurencjami lekkoatletycznymi  – mówi Marcin Góra, odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży.

Młody mistrz

Jedną z gwiazd zawodów będzie zawodnik miejscowego klubu AML, mistrz Europy juniorów młodszych w sprincie na 100 metrów, Marek Zakrzewski.

– Dla nas impreza docelową będą w tym roku mistrzostwa Europy do lat 20. Natomiast start dla klubu i to jeszcze na własnym stadionie traktujemy również priorytetowo – mówi Tomasz Czubak, trener młodego zawodnika, nadal aktualny rekordzista Polski w biegu na 400 metrów.

Początek zawodów w sobotę o godzinie 15:00. Wstęp na trybuny stadionu w Słupsku będzie bezpłatny. Transmisje z zawodów przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport.

Generalnym sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest PKN ORLEN.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk