Trwają zapisy na Bieg Firmowy. Na liście startowej ponad 4 tysiące pracowników

Już ponad 4 tysiące firmowych biegaczy zgłosiło swój udział w charytatywnym Biegu Firmowym, który od 2013 roku mobilizuje do aktywności fizycznej ludzi z całej Polski. Na przestrzeni ostatnich 15 edycji jego organizatorom udało się zgromadzić ponad milion złotych, które trafiły do 39 podopiecznych Fundacji Everest. Do grona małych bohaterów dołącza wspaniała ósemka podopiecznych. To właśnnie dla nich już 22 maja pracownicy zmobilizują się do pokonania 5 km.

Sztafeta po zdrowie

Bieg Firmowy odbędzie się 22 maja, natomiast całą imprezę masową w sieci poprzedza sztafeta po zdrowie – kilkutygodniowy cykl spotkań, eventów i treningów ze specjalistami z dziedziny szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej.

Marzec to nie tylko miesiąc, w którym powitamy długo wyczekiwaną wiosnę. To również czas, w którym pracownicy firm biorą udział w spotkaniach z zakresu zdrowego trybu życia: zdrowego ruchu, odżywiania, koncentracji i snu. Spotkania odbywają się online w formie webinarów, interaktywnych warsztatów, czy indywidualnych konsultacji.

W kwietniu zdobyta wiedza zamieni się w praktykę. Organizatorzy przygotowali treningi z profesjonalnymi trenerami w formie online oraz w formie hybrydowej, w których można brać udział w dowolnym miejscu np. w domu, sali do ćwiczeń, z pleneru, czy nawet z biura.

Bieganie to tylko sugestia

Choć idea projektu zakładała przebiegnięcie 5km przez każdego uczestnika 5-osobowej drużyny firmowej, to tegoroczna hybrydowa edycja pozwala na rozszerzenie zakresu aktywności fizycznej. Bieg Firmowy i przyjazny dystans można pokonać zarówno biegiem, spacerem czy przy użyciu nordic walking.

Łączy nas wspólny cel, którym jest pomoc tegorocznym podopiecznym. Sposób, w jaki pokonamy 5 kilometrów, jest całkowicie zależny od naszych osobistych preferencji. Postanowiliśmy spotęgować wyjątkowość tegorocznej edycji i pozwolić uczestnikom, aby sami zadecydowali o formie sztafety. Nie wszyscy mogą czy lubią biegać, więc pomagajmy tak jak możemy i lubimy. Ja w tym roku wyjątkowo wybiorę się na spacer z psem! – tłumaczy Kamil Janik, szef firmy Compani, która jest odpowiedzialna za realizację Biegu Firmowego.

Trwają zapisy

Zapisy na Bieg Firmowy 2021 trwają do 7 maja na www.sklep.biegfirmowy.pl. Jednak tylko do końca marca istnieje możliwość zakupu pakietu Premium, w skład którego wchodzą koszulki techniczne z logiem firmy. Wszystkie pakiety trafią do rąk uczestników za pomocą przesyłki kurierskiej z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.

mat pras.