Wiosenne barwy startówek adidas adizero adios Pro

adidas zaprezentował nową wersję kolorystyczną adizero adios Pro, najszybszych butów biegowych w swojej ofercie. To trzeci wariant stylistyczny udostępniony przez markę od premiery modelu w czerwcu 2020 roku. 

Moc pięciu pręcików

But adizero adios Pro bazuje na innowacyjnej technologii EnergyRods, którą projektanci adidas stworzyli na podstawie testów anatomii sportowców. W laboratoryjnych warunkach zbudowali strukturę, która odzwierciedla kości śródstopia najlepszych biegaczy. W efekcie podeszwa startówki adizero adios Pro została wzbogacona o pięć sztywno połączonych, nasyconych włóknem węglowym pręcików, których zadaniem jest optymalizacja ekonomii biegu.

EnergyRods ułożone są między dwoma elementami pianki LightstrikePRO. Podeszwa środkowa jest uzupełniona piętą z nylonu i włókna węglowego. Celem tej innowacji jest maksymalizacja biegu przy jednoczesnym ograniczeniu strat energii.  Z kolei cholewka CELERMESH zapewnia elastyczność, przepuszczalność powietrza i wsparcie stopy.

Drop w adizero adios Pro wynosi 8,5mm, w rozmiarze 8,5 masa buta to 246 g.

Buty na rekord

W butach adizero adios Pro ustanowiono już kilka rekordów. Miała je na nogach m.in. Kenijka Peres Jepchirchir, gdy we wrześniu 2020 roku w czeskiej Pradze ustanawiała rekord świata w półmaratonie w biegu kobiet (1:05:34), a także miesiąc później na Mistrzostwach Świata w Półmaratonie w Gdyni, gdy to osiągnięcie wyśrubowała osiągając czas 1:05:16.

adidas adizero adios Pro w nowej kolorystyce jest dostępny na stronie adidas.pl/adizero-running, w aplikacji adidas oraz w Sklepie Biegacza w cenie 849,99 złotych. 

mat pras.