ASICS z kolekcją ubrań i butów na Dzień Ziemi

ASICS wprowadził na rynek nową kolekcję odzieży oraz butów do biegania. Linia Earth Day Pack  została wyprodukowana w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu. W ten sposób japońska marka uczciła w tym roku Światowy Dzień Ziemi.

Nowa kolekcja pod nazwą Earth Day Pack jest jak dotąd najbardziej przyjazną dla środowiska propozycją przygotowaną przez markę ASICS. Produkty powstały z około pięciu ton odpadów tekstylnych, które zostały poddane recyklingowi, a następnie wprowadzone do ponownego użytku.

ASICS i słonecznik

W skład kolekcji wchodzą popularne modele biegowe, między innymi GEL-NIMBUS 23 oraz GLIDERIDE 2, a także odzież przeznaczona do uprawiania sportu. Na wszystkich butach znalazła się ikona słonecznika symbolizująca zaangażowanie marki w ochronę środowiska.

– Naszym celem od zawsze jest wspieranie sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców, w osiągnięciu zdrowego umysłu poprzez ruch. Jeśli chcemy skutecznie realizować nasze cele, musimy troszczyć się o naszą planetę. Od lat angażujemy się w proekologiczne inicjatywy, dążąc do produkcji w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i utrzymać globalne ocieplenie na poziomie poniżej 1,5 stopnia – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.

W modelach do biegania zastosowano szereg rozwiązań minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. Wyściółka została opracowana przy użyciu technologii oszczędzającej mechanizm barwienia, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o około 45% i ograniczając zużycie wody o około 33% w porównaniu z konwencjonalnymi procesami produkcji.

Mówi się, że tylko 1% światowych odpadów tekstylnych jest poddawanych recyklingowi, podczas gdy ponad 70% odzieży trafia na wysypiska lub do spalarni. Wprowadzając innowacje do naszego procesu produkcyjnego, staramy się łagodzić negatywne skutki zmian klimatycznych, a także budować świadomość na temat wyzwań, jakie stoją stoją przed naszą planetą, za którą wszyscy jesteśmy przecież odpowiedzialni – dodał prezes ASICS.

Earth Day Pack jest już drugą tegoroczną kolekcją ASICS powstałą w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu. Kilka tygodni temu japońska firma wprowadziła na rynek Sunrise Reborn, obejmującą limitowaną linię butów do biegania. W skład nowej kolekcji wchodzą również produkty z oferty lifestyle.

Odzież i buty z  kolekcji ASICS Earth Day Pack dostępne są na tej stronie internetowej.

Źródło: ASICS