Idealne buty do treningu

Odpowiednie buty do biegania to podstawowa przy rozpoczynaniu swojej przygody z treningami. Jest to produkt, w który powinniśmy się zaopatrzyć już na początku swojej przygody z treningami. Korzystając z obuwia specjalnie przeznaczonego do tego możemy czuć się bezpieczniej i skuteczniej unikniemy bolesnych kontuzji, które mogą rzutować na całe nasze życie. Szczególnie ważne jest to podczas biegania, gdzie ma miejsce mocny nacisk całego ciała na twarde podłoże.

Obuwie ma za zadanie chronić nasze stawy i kostki, a nieodpowiedni wybór może trwale uszkodzić stawy kolanowe i biodrowe. Buty do biegania Nike Metcon spełniają wszystkie kryteria idealnych butów do biegania. Obuwie zostało zaprojektowane z myślą o amatorach jak i profesjonalnych biegaczach zmniejszając ryzyko kontuzji i uszkodzenia najbardziej narażonych części ciała.

Aby stopa trzymała się stabilnie i trwało, w butach znajduje się ukryta podeszwa zewnętrzna i twarda guma w pięcie. Dzięki temu nawet najbardziej intensywne treningi będą przebiegać bezpiecznie oraz wygodnie. Dodatkowo ten typ obuwia pozwala utrzymać chłód stopie i daje jej przewiewność, przez co trening przebiega w komfortowych warunkach dla stóp. Cała linia obuwia wprowadziła innowacyjne rozwiązania zwiększające oddychalność. Poprzez wprowadzenie utwardzonej pianki w pięcie, but idealnie dopasuje się do stopy, a miękka przednia część stopy jest gwarancją amortyzacji.

Główne atuty butów do biegania Nike Metcon

Buty do biegania marki Nike charakteryzują się wysoką przyczepnością, a to wszystko dzięki gumowemu bieżnikowi znajdującego się na podeszwie zewnętrznej oraz po bokach obuwia. Pozwala to nawet na wykonywanie treningów wspinaczkowych po linie. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań możemy bezpiecznie biegać nawet i w pozornie niesprzyjających warunkach, a jednocześnie posiadając uczucie stabilności i trwałości.

Buty Nike Metcon idealnie nadają się również i do intensywnych treningów na siłowni. Dzięki niskiej, płaskiej i szerokiej pięcie możemy czuć się stabilnie podczas podnoszenia ciężarów oraz wykonywania podskoków. Amortyzujące wkładki pozwolą uniknąć bolesnych kontuzji. Lekka siateczka poprawia przepływ powietrza w bucie i nawet podczas wysokiego tempa ćwiczeń będziesz mieć uczucie ochłody i przewiewności.

Modele linii Metcon to wielofunkcyjne obuwie skierowane dla ludzi aktywnych, którzy cenią sobie wysoką jakość idącej w parze z trwałością. Obuwie Metcon posiada wkładki Hyperlift, które można umieścić pod podeszwą środkową. Dzięki temu możemy podnieść piętę, co jest wymagane podczas niektórych treningów i ćwiczeń siłowych.

Nowoczesny design 

Cała linia butów Nike Metcon charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, który perfekcyjnie dopasowuje się do stopy osoby trenującej. Ich wygląd z całą pewnością przyciąga wzrok i już na pierwszy rzut oka można zauważyć wysoką jakość wykonania z wykorzystaniem nowoczesnej technologii panującej wśród twórców obuwia do treningów. Są one dostępne w licznej gamie kolorystycznej, a nawet istnieją modele z kolekcji limitowanej. Istnieje możliwość zaprojektowania własnego napisem na języku obuwia. Producent umieścił pod piętą swoje logo „Swoosh”, natomiast w okolicy placów znajduje się motywujący napis „Get stronger everyday”.

Dzięki swojej budowie są świetnie dopasowane do stopy, którą zresztą idealnie obejmują, co daje gwarancję bezpieczeństwa i komfortu. Twarda tylna część sprawia, że obuwie jest bezpieczne nawet podczas podnoszenia ciężarów na siłowni. Z kolei w okolicy śródstopia oraz palców podeszwa jest znacznie bardziej elastyczna. To wszystko dzięki wbudowanej piankowej wkładce, która skutecznie tłumi wstrząsy. Najnowszy model Metcon 6 posiada podeszwę środkową o podwójnej gęstości. Składa się ona z miękkiej pianki zapewniającej komfort całej stopie.

Postaw na jakość 

Marka Nike od lat jest cenioną firmą, a buty z linii Metcon są idealnym przykładem ich ciągłego rozwoju. Ich funkcjonalność sprawia, że są idealne zarówno dla biegaczy jak i osób trenujących na siłowni. Dopracowane w każdym szczególe sprawiają, że są bezpieczne i chronią przed niebezpiecznymi kontuzjami.

Zespół marki Nike stale pracuje nad ulepszeniem swoich modeli i poprzez stałe prace i badania nad potrzebami klientów, powstały buty o zwiększonym komforcie i stabilności nawet podczas intensywnych treningów. Korzystając z tej linii możemy być pewnym, że nasze stawy oraz kości są bezpieczne. Warto odnaleźć obuwie, które będzie sprawdzało się podczas najbardziej intensywnych treningów i pozwoli go przeprowadzić bezpiecznie i komfortowo.

materiał promocyjny