ASICS przedstawia kolejną wersję swojej flagowej treningówki

Lekka podeszwa środkowa Flytefoam oraz technologia 3D Space Construction to kluczowe cechy 23. wersji ASICS GEL-Cumulus. Odświeżony model został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać jeszcze więcej komfortu i amortyzacji podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Gel-Cumulus to w ofercie ASICS tradycyjnie jeden z najlepiej amortyzowanych butów biegowych dla osób o stopie neutralnej. To model przeznaczony dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania. Ze względu na komfort i bezpieczeństwo najlepiej sprawdza się podczas długich wybiegań.

Nie należy ani do najlżejszych, ani do najcięższych butów (281g), a drop, czyli różnica spadku między śródstopiem a piętą wynosi 10 mm.

Za amortyzację w nowym Cumulusie jak zwykle odpowiada technologia GEL, którą połączono z grubszą warstwą ultralekkiej podeszwy środkowej FlyteFoam. Taki zabieg miał na celu zapewnić amortyzację i wygodę, jednocześnie utrzymując odpowiednią responsywność buta.

Bezszwowa cholewka z siateczki otula stopę, gwarantując dodatkową warstwę komfortu. Zaawansowana technologia 3D Space Construction wspiera określone obszary pod stopami, w zależności od płci biegacza.

– Nasz najnowszy model zapewnia maksymalną amortyzację, wygodę, pozostając jednocześnie responsywnym i lekkim. Jest idealnym rozwiązaniem do codziennego treningu bez względu na poziom zaawansowania. Sport szczególnie teraz nabrał zupełnie nowego znaczenia. Podnosi nas na duchu, pozwala zapomnieć o społecznej kwarantannie, dlatego Gel-Cumulus 23 jest propozycją dla wszystkich, którzy właśnie w bieganiu poszukują mentalnej równowagi – powiedział Shuhei Takemura, manager w zespole rozwoju biegania wyczynowego i obuwia w ASICS.

GEL-Cumulus 23 zadebiutował na rynku 1 maja. Obecnie jest dostępny w cenie 600 złotych  zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online na stronie ASICS.com.

Za około dwa tygodnie nowy Cumulus trafi do oferty sklepów eobuwie.pl, butyJana.pl, sklepbiegacza.pl oraz specjalistycznych sklepów biegowych.

Źródło: ASICS