Nie pobiegną przez serce Śląska. Wizz Air Katowice Half Marathon przełożony

Przez długie tygodnie organizatorzy nocnego Wizz Air Katowice Half Marathon przekonywali, że mimo pandemii COVID-19 uda im się przeprowadzić bieg zaplanowany na 22 maja. Przyjmowali zapisy, ale wczoraj przed południem ostatecznie ogłosili, że z powodu rządowych obostrzeń przenoszą imprezę na 19 czerwca.

Formuła biegu pozostaje bez zmian, półmaraton ruszy na ulice Katowic po zmroku. Jednak ze względu na obowiązujące przepisy zostaną zorganizowane starty falowe.

– Przez ostatnie miesiące dzień w dzień pracowaliśmy nad tym, abyśmy mogli po praz pierwszy pobiec nocą przez serce Śląska. Wprowadzane raz za razem nowe obostrzenia covidowe popsuły nam szyki – napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Uczestnicy, którym nie pasuje nowa data do 5 czerwca mogą bezpłatnie przepisać opłatę startową na przyszłoroczną edycję imprezy lub inną osobę. Dostępna jest również opcja wirtualnego zaliczenia biegu w formule „biegniesz kiedy chcesz i gdzie chcesz, my wysyłamy Ci pakiet finiszera”. Możliwy jest zwrot opłaty startowej, który organizatorzy będą realizowali w terminie do 180 dni.

Do trzech razy sztuka

19 czerwca to już trzeci termin 3 edycji Wizz Air Katowice Half Marathon. Poprzednie dwa również zostały storpedowane przez pandemię koronawirusa.

Niezadowoleni z nowej daty zawodów będą biegacze, którzy planują start w zaplanowanym na ten sam dzień półmaratonie w Białymstoku.

Poza tym możliwe, że będzie to bieg, w którym weźmie udział więcej kobiet niż mężczyzn, bowiem właśnie 19 czerwca o godzinie 21:00 Polacy zagrają na Euro 2020 z Hiszpanią.

red

fot. Michał Ostrowski