Polacy obronią tytuł Drużynowych Mistrzów Europy? Stadion Śląski znów z kibicami

Już w najbliższy weekend 29 i 30 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się 9. Drużynowe Mistrzostwa Europy. Oprócz biało-czerwonych w zmaganiach weźmie udział siedem reprezentacji: Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Portugalia i Ukraina.

Podczas dziewiątej edycji drużynowego czempionatu Starego Kontynentu Polacy będą bronili wywalczonego w 2019 roku w Bydgoszczy złotego medalu. W składzie kadry znalazło się 54 lekkoatletów – 27 kobiet i 27 mężczyzn.

Mocny skład

W konkurencjach biegowych zobaczymy m.in. rewelacje kwietniowych zawodów World Athletics Relays – Pię Skrzyszowską (bieg na 100 metrów bieg na 100 metrów przez płotki) i Natalię Kaczmarek (bieg na 400 metrów sztafeta 4 x 400 metrów). W biegu na 1500 metrów wystartuje Angelika Cichocka, na 3000m Renata Pliś, a na 5000m pobiegnie mistrzyni kraju na dystansie 10000m Sylwia Indeka.

Na 400 metrów przez płotki ścigać będzie się Joanna Linkiewicz, a dystans 3000m z przeszkodami pokonywać będzie Alicja Konieczek. Duże nadzieje wiążemy również ze startem naszych kobiecych sztafet 4x100m i 4x400m.

– Przed reprezentacją historyczny występ, ponieważ nigdy wcześniej drużynowy mistrz Europy wywalczonego u siebie tytułu nie bronił także na własnej ziemi. Wystawiamy skład, w którym mamy i młodość i doświadczenie. Jestem przekonany, że ta mieszanka przyniesie kibicom dużo radości. Nasi lekkoatleci już nie raz udowodnili, że potrafią mobilizować się na takie starty – podkreśla dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Rozmys za Lewandowskiego

Wśród mężczyzn nie brakuje bardzo mocnych punktów, ale jak właśnie dzisiaj informuje serwis pzla.pl, drobna kontuzja wyeliminowała z udziału w biegu na 1500m Marcina Lewandowskiego. Utytułowanego zawodnika AZS UMCS Lublin zastąpi Michał Rozmys.

Mocno będziemy ściskać kciuki za Patryka Dobka, który znów pobiegnie 400 metrów przez płotki, a także Krystiana Zalewskiego, który po maratońskim debiucie w Dębnie koncentruje się na startach na bieżni na dystansie 3000m z przeszkodami.

Areną rywalizacji będzie Stadion Śląski, który od blisko roku oficjalnie nosi nazwę Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Imprezę z trybun tego obiektu będzie mogło obejrzeć przeszło 7 tysięcy widzów.

Pełny skład polskiej reprezentacji można pobrać z tej strony.

Źródło: pzla.pl

fot. Paweł Skraba