Ruszyły zapisy na imprezy towarzyszące zawodom IRONMAN

Ruszyła rejestracja na zawody dla dzieci towarzyszące polskim imprezom spod szyldu IRONMAN. W trakcie Enea IRONMAN Gdynia odbędą się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie. Podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw dzieci i młodzież wystartują w Kids Run Warsaw.

Wśród imprez towarzyszących polskim zawodom IRONMAN nie mogło zabraknąć propozycji dla najmłodszych sportowców. To niebywała okazja, by całe rodziny wspólnie, aktywnie spędziły weekend. Dorośli mogą wystartować na pełnym dystansie lub zmierzyć się z „połówką” IRONMAN, a swoją rywalizację mają też dzieci i młodzież.

Kto najlepszy w aquathlonie?

 Już 6 sierpnia 2021 roku poznamy najlepszych w kraju zawodników młodego pokolenia startujących w Kids Aquathlon Gdynia – Mistrzostwach Polski w Aquathlonie. Jest to rywalizacja dla młodych zawodników, którzy marzą, by w przyszłości startować w zawodach triathlonowych na Igrzyskach Olimpijskich, czy zawodach z cyklu IRONMAN.

Uczestnicy muszą wykazać się nie lada sprawnością i wytrzymałością, bowiem w pierwszej kolejności czeka ich konkurencja pływacka, a zaraz później określony dystans do przebiegnięcia.​

Rywalizacja dzieci i młodzieży w aquathlonie towarzyszy gdyńskim zawodom spod szyldu IRONMAN już od kilku lat. Jednak dopiero teraz, po raz pierwszy, będzie to ranga Mistrzostw Polski. W zależności od kategorii wiekowej, przewidziano następujące dystanse:

– Dzieci 5 – 6 lat: 50 metrów pływania i 200 metrów biegu
– Dzieci 7 – 8 lat: 50 metrów pływania i 200 metrów biegu
– Dzieci 9 – 10 lat: 100 metrów pływania i 500 metrów biegu Żak
– Żak 11 – 12 lat: 200 metrów pływania i 1000 metrów biegu
– Młodzik 13 – 14 lat:  400 metrów pływania i 2000 metrów biegu
– Junior młodszy 15 – 17 lat: 400 metrów pływania i 2000 metrów biegu
– Junior 18 – 19 lat: 800 metrów pływania i 5000 metrów biegu

Zwycięzcy kategorii od Żaka do Juniora wywalczą tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie przyznawane przez Polski Związek Triathlonu.

– Cieszymy się, że Mistrzostwa Polski w Aquathlonie odbędą się w tak przepięknym miejscu – podkreśla Paweł Jarski, Prezes Polskiego Związku Triathlonu. – Gdynia od lat promuje triathlon w naszym kraju, a w tym roku będziemy mieli możliwość udekorowania medalami najlepszych zawodników w ramach tej imprezy. Aquathlon jest bliski triathlonowi, jest to szczególnie istotne ze względu na możliwość przyciągnięcia do naszej dyscypliny osób m.in. z pływania, czy też lekkiej atletyki. Dzięki takiej lokalizacji i jak co roku doskonałej organizacji, jestem przekonany, że zawodnicy poza pozostawionym sercem na trasie będą mieli niezapomniane wspomnienia na wiele lat – dodaje.

Zawody biegowe dla dzieci

​Przy okazji Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw oraz Citi Handlowy 5150 Warsaw młodzi sportowcy będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych Kids Run Warsaw. To propozycja zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i nastoletniej młodzieży. Kids Run Warsaw odbędzie się 4 września, w formule zawodów biegowych. Przygotowano następujące dystanse:

– 3 – 4 lat: 300 metrów biegu ​
– 5 – 6 lat: 300 metrów biegu
– 7 – 8 lat: 600 metrów biegu
– 9 – 10 lat: 900 metrów biegu
– 11 – 12 lat: 1200 metrów bieg
– 13 – 15 lat: 1800 metrów biegu

Zapisy na Kids Run Warsaw oraz na Kids Aquathlon Gdynia zostały już uruchomione i odbywają się na platformie SlotMarket.pl.

Źródło: Sport Evolution