5 milionów uczestników akcji Run For The Oceans. Sukces adidas i Parley

Zorganizowana wspólnie przez adidas i organizację Parley czwarta edycja akcji Run For The Oceans zgromadziła aż 5 milionów osób z całego świata. Dzięki rejestrowaniu swoich kilometrów w aplikacji adidas Running przyczynili się do usunięcia ponad 220 ton plastikowych butelek z plaż, wysp i wybrzeży.

Dzięki uczestnikom akcji Run For The Oceans, która odbyła się między 28 maja a 8 czerwca, w tym roku odnotowano najlepszy dotychczas wynik. Do tej pory w organizowanych już czterokrotnie inicjatywach, adidas i Parley wspólnie zjednoczyli 8 milionów biegaczy na całym świecie. Łącznie uzyskali dystans 81,6 milionów kilometrów i zebrali 2,5 miliona dolarów, aby pomóc Parley w rozwijaniu programów edukacyjnych i działalności na rzecz walki z zanieczyszczeniem plastikiem mórz i oceanów.

Aktywni Polacy

Entuzjaści biegania w Polsce wykazali się również nie lada kondycją. Niemal 40 tysięcy osób, pokonało łącznie dystans ponad 550 000 km. Do wyzwania dołączały nie tylko osoby biegające na codzień, ale również wszyscy Ci, którzy chcą mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety.

W tej misji pomagali im nie tylko trenerzy z adidas Runners Warsaw, którzy zorganizowali dedykowane ploggingi (treningi połączone ze zbieraniem odpadów na trasie biegu), ale również liderzy grup, do których można było dołączyć w aplikacji adidas Running, aby wspólnie zbierać kilometry. Cel był jeden, ale dodatkowa mobilizacja w duchu sportowej rywalizacji sprawiła, że team Red Lipstick Monster wykręcił najlepszy wynik w Europie przebiegając imponujący dystans aż 7851,2 KM.

adidas stawia na zrównoważony rozwój

Run For The Oceans w tym roku zakończyło się dużym sukcesem, jednak to dopiero początek wielkich zmian. Jak ogłoszono w marcu tego roku, nowa strategia marki ‘Own the Game’ skupia się w dużej mierze na rozwoju aktywności adidas w zakresie zrównoważonego rozwoju, a Run For The Oceans odgrywa w niej znaczącą rolę. Do 2025 w biegu ma wziąć udział łącznie 40 milionów ludzi z całego świata.

Udział w biegu to nie jedyna możliwość, aby poprzez sport pomagać w walce zanieczyszczeniem plastikiem. Od 2015 roku adidas wyprodukował ponad 30 milionów par butów z Parley Ocean Plastic. W 2020 roku ponad połowa poliestru (jednego z głównych materiałów służących do produkcji butów i odzieży do biegania) wykorzystywanego przez adidas, pochodziła z recyklingu. Do 2024 roku marka deklaruje, że będzie to 100%.

Poza tym adidas połączył siły z REBO wprowadzająć inteligentną butelki na wodę. W jej zatyczkę wbudowany jest sensor, który łącząc się z aplikacją adidas Running śledzi pobór i zapotrzebowanie organizmu na wodę podczas treningu. W tym roku, aby kontynuować misję Run For The Oceans, za każdą wypitą butelkę wody Parley zbierze jedną plastikową butelkę z plaż i wybrzeży na całym świecie.

Źródło: adidas