Górski bieg w centrum Polski? Ultra Kamieńsk!

W dniach 31 lipca – 1 sierpnia Góra Kamieńsk stanie się areną zmagań zawodników startujących w 7. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km. Nowością będzie wyścig MTB, którego uczestnicy do pokonania będą mieli dystans około 50 km. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 24 czerwca na godzinę 20:00.

Górska Dyszka

W sobotę 31 lipca odbędzie się druga odsłona Górskiej Dyszki. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. To również dobry sprawdzian formy przed kolejnymi startami. Suma przewyższeń na 10 km wynosi +/- 410 m. Dodajmy, że w ubiegłym roku dystans ten cieszył się dużym zainteresowaniem biegaczy. W tegorocznej odsłonie obowiązuje limit 100 zawodników. Start zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńska

W niedzielę 1 sierpnia na trasę wyruszą zawodnicy na dwóch najdłuższych dystansach, gdzie suma przewyższeń wynosi odpowiednio dla 25 km +/- 700 m i dla 50 km +/-1300 m. Zaraz po starcie do pokonania będzie podbieg pod stok narciarski, który co roku jest jednym z najbardziej widowiskowych odcinków na trasie. W biegach obowiązuje limit uczestników, na 50 km – 50 zawodników, a na 25 km – 150.

MTB Kamieńsk

Po raz pierwszy w ramach Ultra Kamieńsk do rywalizacji przystąpią miłośnicy rowerów górskich. Do pokonania będzie trasa licząca ok. 50 km z sumą przewyższeń +/- 900 m. Start w MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Na trasie nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe. W wyścigu obowiązuje limit 100 zawodników.

Pamiątkowe medale

To już tradycja! Na mecie wszystkich dystansów na zawodników czekać będą kultowe już, gliniane medale, przygotowane specjalnie na imprezę przez Warsztat Gancarski Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.

Organizatorem 7. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Impreza odbywa się przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Starostwa Powiatu Radomszczańskiego oraz Gminy Kamieńsk.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl.

mat pras.