Runmageddon rozpocznie wakacje na Mazurach

Mieszkańcy Mazur oraz turyści, którzy po zakończeniu roku szkolnego ruszą do krainy jezior, będą mogli w ten weekend wziąć udział w ekstremalnym biegu przeszkodowym Runmageddon. Impreza  odbędzie się w Ełku. Startujący zmierzą się nie tylko z żywiołem ełckiego jeziora, ale także z przeszkodami organizatora. 

Jak co roku Runmageddon przygotuje malowniczą trasę, przeprawą kajakową, a także bliskie spotkanie z wodami jeziora Ełk i katorżniczymi przeszkodami.

Być jak komandos

W sobotę, 26 czerwca dorośli uczestnicy oraz ci, którzy ukończyli 16 lat, zmierzą się z takimi konstrukcjami jak: Vietkong, Wisielec, Tarzan w Jeziorze, Wędka żniwiarza czy Komandos. Muszą być przygotowani na wodne i podwodne przeżycia, gdyż będą musieli przepłynąć pod kajakiem, skoczyć do wody i pokonać umieszczone na wodzie kraty. Ponadto, sprawdzą swoją siłę, pokonując dystans z dodatkowym 20 kilogramowym obciążeniem. Będą się czołgać, przedzierać się przez chaszcze okolicznych lasów, wspinać i testować siłę swoich rąk.

Od małego na całego

Dzieci, w wieku od 4-11 lat dostaną szansę doskonale bawić się na jedno kilometrowej trasie Runmageddonu KIDS. Będą skakać, ślizgać się, biegać do woli oraz wdrapywać się na różnego rodzaju ścianki i konstrukcje. Skończą swój bieg szczęśliwe, mokre i umorusane. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia sprawdzi swoje możliwości na dystansie 2 kilometrów, gdzie pokona między innymi: Dywan z opon, przeszkodową nowość – Toroz, Pętlę z obciążeniem, Końską, Wdowę oraz Helikopter. Podczas pierwszego dnia eventu odbędzie się również formuła Family, w której udział będą mogły wziąć zespoły rodzinne.

W niedzielę, 27 czerwca odbędzie się prawdziwy pokaz siły i charakteru. Tego dnia ełckie trasy zarezerwowane zostaną dla najwytrwalszych zawodników, którzy przystąpią do biegu o dystansie 21 kilometrów najeżonym ponad 70 przeszkodami.

Wracają kibice

Runmageddon w Ełku będzie nie tylko świetnym sportowym przeżyciem dla startujących, ale także atrakcją dla fanów, którzy w związku z poluzowaniem pandemicznych obostrzeń, po raz pierwszy w tym roku będą mogli wrócić do Miasteczka Kibica.

– Cieszymy się, że w tym roku nasz event otwarty będzie zarówno dla startujących jak i kibiców. Będzie można całymi rodzinami dopingować niezłomnych uczestników i podziwiać ich zmagania. To będzie wspaniałe rozpoczęcie wakacji, do którego już się przygotowujemy. Zapraszamy na plaże miejską do wspólnego świętowania – mówi Alicja Janczak, dyrektor imprezy.

Źródło: Runmageddon