W Poznaniu rusza akcja „Aktywna Malta”. Bezpłatne treningi w każdą wakacyjną sobotę

Już w najbliższą sobotę, 26 czerwca na terenach rekreacyjnych nad Jeziorem  Maltańskim odbędzie się pierwszy bezpłatny trening z cyklu „Aktywna Malta”. Organizator, poznański deweloper UWI Inwestycje S.A. zaprasza do udziału w sportowych spotkaniach każdego – bez względu na wiek, formę i umiejętności. Zajęcia poprowadzą znani poznańscy trenerzy. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy treningów otrzymają upominek.

Jak treningi to nad Maltą

Treningi w ramach akcji „Aktywna Malta” będą odbywać się w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 11:00. Miejscem spotkań będzie plaża główna nad Maltą. Mieszkańcy Poznania będą mogli wziąć udział w jednym z pięciu rodzajów treningów: biegowym, nordic walking, street workout, ćwiczeniach dla mam oraz zajęciach ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a zapisy prowadzone są na stronie www.aktywnamalta.pl. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma od organizatora niespodziankę. Z zapisami warto się pospieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

– Postanowiliśmy zorganizować treningi nad Maltą, ponieważ dobrze wiemy, że to ulubione miejsce poznaniaków do uprawiania sportu i aktywnego odpoczynku. Znaleźliśmy tam idealne warunki do przeprowadzenia wszystkich zajęć, nad Maltę łatwo dotrzeć praktycznie z każdego zakątka Poznania – mówi Małgorzata Puchyła, prezes UWI Inwestycje S.A. – Staraliśmy się tak ułożyć program treningów, aby mogły uczestniczyć w nich całe rodziny. Wakacje to świetny czas na podjęcie aktywności fizycznej, już nie możemy doczekać się pierwszych zajęć – dodaje. 

Najlepsi trenerzy

Zajęcia w cyklu „Aktywna Malta” poprowadzą znani poznańscy trenerzy. Na warsztaty biegowe zaprasza Dominika Kłoda, gospodarzem treningów Nordic Walking będzie Grzegorz Urbańczyk, a Olga Lipczyńska i Amelia Bobowska będą ćwiczyć z aktywnymi mamami. O sprawność dzieci, poprzez zabawę ruchem zadba Katarzyna Januszkiewicz.

Pełne energii i werwy treningi street workout odbędą się pod kierunkiem Huberta Romela, Emila Greena oraz Bartosza Kuzemko. To rodzaj aktywności fizycznej, do której uprawiania wykorzystuje się m.in. drążki, drabinki i uchwyty oraz siłę własnych mięśni. Nad Maltą nie brakuje infrastruktury do uprawiania tego sportu.

Moje biegowe treningi to idealna propozycja dla każdego, kto ma ochotę na dawkę pozytywnego zmęczenia. Stopień trudności ćwiczeń dostosuję do poziomu sportowego uczestników, aby każdy był zadowolony– mówi Dominika Kłoda. –Cieszmy się wspaniałymi terenami nad Maltą, piękną pogodą i tym, że możemy nawzajem motywować się i wspierać na zajęciach. Wspólne ćwiczenia będą również doskonałą okazją, aby poznać ludzi, których łączy ta sama pasja i naładować się pozytywną energią – dodaje trenerka biegania.

Pierwszy trening z cyklu „Aktywna Malta” odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 czerwca o godzinie 11:00 a potem kolejne będą organizowane o tej samej porze aż do końca wakacji. Finał akcji zaplanowano na 28 sierpnia.

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Poznań, Radio ESKA Poznań i biegowe.pl, a partnerem jest Night Runners.

mat pras.