Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej biegali na orientację

W niedzielę, 20 czerwca w Puławach zakończyły się Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację. W kategorii drużynowej już po raz kolejny pierwsze miejsce na podium zajęła 2. Lubelska Brygada OT, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, a brąz przypadł 14. Zachodniopomorskiej Brygadzie OT.

Zawody rozpoczęły się w piątek, 18 czerwca od biegu sprinterskiego w Parku Czartoryskich w Puławach. Następnego dnia, rywalizacja sportowa przeniosła się do pobliskiej Parchatki, gdzie w scenerii wąwozów lessowych zawodnicy zmierzyli się w biegu średniodystansowym. Na koniec, w niedzielę w Parku miejskim w Puławach odbył się bieg sztafetowy.

O puchar Dowódcy WOT, medale i dyplomy rywalizowało 15 drużyn ze wszystkich brygad obrony terytorialnej. W rywalizacji uczestniczyło w sumie 164 zawodników – żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

Najlepsza w kategorii drużynowej okazała się drużyna 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce wywalczyła 4. Warmińsko-Mazurska Brygada OT, a trzecie miejsce 14. Zachodniopomorska Brygada OT. W kategorii indywidualnej rywalizowano w sześciu kategoriach wiekowych w dwóch biegach – sprinterskim i średniodystansowym oraz w sztafetach kobiet, seniorów i weteranów. W biegach indywidualnych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z 14. Zachodniopomorskiej Brygady OT.

Organizatorem Mistrzostw WOT w Biegu na Orientację był Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima  Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszych żołnierzy – sportowców do reprezentacji Wojsk Obrony Terytorialnej na Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegu na Orientację, które odbędą się w Poznaniu, w terminie 7-10 września 2021 roku. Tego typu imprezy sportowe są doskonałą formą propagowania zdrowego stylu życia oraz inspiracją dla żołnierzy WOT do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

mat pras.